• Post author:

1. DZISIAJ
IV Niedziela Wielkanocna, nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Nieszpory niedzielne o 15.15.
2. W TYM TYGODNIU
środa – Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego; święto – św. Katarzyny Sieneńskiej dz. dKła. patronki Europy
PIĄTEK – ŚWIĘTO ŚW. JÓZEFA, RZEMIEŚLNIKA, w tym dniu modlimy się szczególnie w intencji bezrobotnych
SOBOTA – UROCZYSTOŚĆ NMP, KRÓLOWEJ POLSKI. Głównej patronki Polski.
UROCZYSTOŚĆ TA ZOSTAŁA PRZENIESIONA Z NIEDZIELI.
MSZE ŚW. W TYM DNIU JAK W NIEDZIELĘ O 6.00, 7.30; 9.00; 10.30; 12.00 (ZBIORCZA W INTENCJI ŻYWYCH), 14.00
O 18.00 MSZA Z NIEDZIELI.
3. PIERWSZY TYDZIEŃ MIESIĄCA
I-szy czwartek: po Mszy św. o 18.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i rozpoczęcie nabożeństwa do 21.00. Msza św. o powołania do służby Bożej o godz. 21.00.
I-szy piątek: Msza św. do NSPJ z przebłaganiem o godz. 6.30.
Dzieci wczesnokomunijne i ich rodziców zapraszamy do miesięczneJ spowiedzi o godz. 16.00 i na ich mszę św. o godz. 16.30.
W tym dniu zbierana jest ofiara, jako pomoc dla rodzin wielodzietnych.
I-sza sobota: UROCZYSTOŚĆ KRÓLOWEJ POLSKI; TRADYCYJNIE GROMADZIMY SIĘ NA MSZY ŚW. O 12.00 – W INTENCJI ŻYWYCH. PO MSZY ŚW. NABOŻEŃSTWO.
OKAZJA DO SPOWIEDZI ŚW. W TE DNI OD GODZ. 17.00. ZACHĘCAMY DO SKORZYSTANIA Z SAKRAMENTU POKUTY.
4. PRZYGOTOWANIE DO CHRZTU
Rodziców, którzy oczekują potomstwa i zamierzają ochrzcić swoje dziecko, zapraszamy na katechezę przedchrzcielną w sobotę ale dopiero 9 maja, o godz. 17.00 do Domu Parafialnego.
Matki oczekujące potomstwa zapraszamy w sobotę na mszę św. wieczorną, wtedy modlimy się o szczęśliwe rozwiązanie dla nich i udzielamy im specjalnego błogosławieństwa.
5. MIESIĘCZNE SPOTKANIE MŁODZIEŻY
Młodzież całej parafii, uczącą się, pracującą i bezrobotnych zapraszamy na comiesięczną Mszę św. w piątek o godz. 19.00. Okazja do spowiedzi o 18.30.
6. NABOŻEŃSTWA
Nowenna do Matki Bożej Uśmiechniętej w środę po Mszy św. o 8.00 i o 17.30. Nabożeństwo Apostolstwa Dobrej Śmierci – czwartek o 17.15.
Od piątku rozpoczyna się miesiąc maj. W kościele, szczególnie w Polsce, jest on poświęcony Matce Bożej. Oddajemy jej cześć przez udział w nabożeństwie majowym. W naszej parafii nabożeństwo majowe, w tygodniu, po Mszy św. o 8.00 i o godz. 17.30 jedynie w środę i w czwartek o 17.15 połączone z nabożeństwem do MB Uśmiechniętej i Apostolstwa Dobrej Śmierci. Serdecznie zapraszamy parafian do jak najliczniejszego udziału w tym nabożeństwie. Zaś w każdą niedzielę maja zapraszamy na Apel Maryjny o 20.30.
Mieszkańców osiedla zachęcamy, aby gromadzili się na nabożeństwie majowym codziennie przy krzyżu o godz. 17.00.
7. MSZA SZKOLNA
Wszystkich uczniów Szkół Podstawowych zapraszamy na Mszę szkolną o godz. 16.30.
8. PRZYSZŁA NIEDZIELA
W przyszłą niedzielę przypada V-ta niedziela wielkanocna. Kolekta przeznaczona będzie na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Polecamy ją ofiarność parafian. Msza – dziękczynna w intencji Ojczyzny zamówiona przez UM zostanie odprawiona o 15.15. Nabożeństwo majowe o 17.30. Apel Maryjny o 20.30.
Na Mszy św. o 10.30 dzieci z kl. II, które były we wczesnej Komunii św. będą miały uroczystość odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Dzieci, ich rodziców i chrzestnych zapraszamy do spowiedzi w sobotę o godz. 16.00. Po spowiedzi krótka próba.
9. KATECHEZY I SPOTKANIA GRUP DUSZPASTERSKICH
Spotkanie modlitewne Lectio Divina – poniedziałek o 19.00.
Katecheza dla dorosłych – wtorek po Mszy św. wieczornej.
Spotkanie modlitewne – środa, po mszy świętej wieczornej, kaplica Sióstr Boromeuszek
Legion Maryi – piątek po Mszy św. wieczornej
Ruch Światło-Życie – piątek, godz. 18.00