• Post author:

█ Dziś 4 Niedziela Adwentu, a jednocześnie Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. są dzisiaj sprawowane o godzinie 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 14.00. Tradycyjnie zachowujemy wstrzemięźliwość  od pokarmów mięsnych. O godzinie 24.00 odprawimy Uroczystą PASTERKĘ. Kolekta na Pasterce będzie zebrana na Fundusz Ochrony Życia. Pół godziny wcześniej Nabożeństwo czuwania przygotowane przez naszą młodzież.

Jutro w poniedziałek 25 grudnia, przeżywać będziemy UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA. Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym. O godzinie 15.15 odprawimy Nieszpory Kolędowe. W tym dniu zostanie zebrana świąteczna kolekta na potrzeby parafii.

We wtorek 26 grudnia przypada II Dzień Świąt Bożego Narodzenia, Święto św. Szczepana. Msze św. również w porządku niedzielnym. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Nieszpory Kolędowe o godzinie 15.15. Już dziś Duszpasterze pragną Wszystkim Parafianom i Gościom z racji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia złożyć serdeczne życzenia: Niech Boży pokój wypełni Wasze zmęczone serca ziemskimi sprawami, niech betlejemskie światło Bożej miłości rozprasza wszystkie ciemności życia, niech napełnia miłością i pokojem.

█ W środę 27 grudnia przeżywamy Święto świętego Jana, Apostoła i Ewangelisty. W tradycji Kościół święci w tym dniu wino.

█ W czwartek 28 grudnia przypada Święto Świętych Młodzianków. O godzinie 9.00 Msza św. w intencji wszystkich dzieci naszej parafii, wraz z błogosławieństwem dzieci.

█ W sobotę 30 grudnia o godzinie 6.30 odprawimy Mszę św. za zmarłych parafian w 2023 roku.

█ Przyszła niedziela to Święto Św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa, a równocześnie ostatni dzień Starego Roku. Msze będą sprawowane o godzinie 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 14.00. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne.

█ Zapraszamy do udziału w tzw. Mszach św. „kolędowych”, sprawowanych w intencji mieszkańców poszczególnych ulic, dzielnic naszej parafii. Plan tych Mszy św. zamieszczamy w naszych publikatorach. W czasie Mszy św. zostanie udzielone specjalne błogosławieństwo naszych domostw. Ofiary, które co roku parafianie składali z racji kolędy na rzecz remontów i inwestycji parafii, można składać bezpośrednio na konto parafii, do skarbony w tyle kościoła lub Kancelarii Parafialnej, z dopiskiem KOLĘDA 2024. W Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia, poświęcimy kredę, kadzidło i wodę, które będzie można zabrać do domu.

█ W okresie poświątecznym zawieszamy popołudniowy dyżur konfesjonału.

Kancelaria Parafialna będzie czynna w tygodniu dopiero po nowym roku.

█ Po raz pierwszy zapukają do naszych drzwi dzieci naszej parafii w charakterze „kolędników misyjnych”.  Celem tej akcji jest nawiedzenie naszych domów i wspólne kolędowanie oraz zbiórka na cel misyjny, którym w tym roku jest pomoc dzieciom w Kolumbii. Wszystko jest organizowane pod patronatem Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Dzieci wyruszą w czwartek 28 grudnia i pragną kolędować na ulicy Pszowskiej i powrót ulicą Niepodległości, zaś w piątek 29 grudnia na ulicy Konopnickiej i Śląskiej, w godzinach od 10.00 do 14.00. Przyjmijmy małych kolędników. W imieniu Papieskich Dzieł Misyjnych składamy Bóg zapłać.

█ Zakończyły się tegoroczne roraty. Dziękujemy wszystkim za udział, a także za ich przygotowanie i przeprowadzenie.

█ W czwartek 11 stycznia nasza Parafia organizuje wyjazd na JASEŁKA do teatru w Cieszynie. Wyjazd o godzinie 15.00. Koszt biletu i przejazdu wynosi 65 zł. Zapisy w zakrystii.

█ W zakrystii i kiosku parafialnym jest do nabycia świąteczny numer „Gościa Niedzielnego” i naszej parafialnej gazetki.

█ Zapraszamy do zapoznania się z nową odsłoną parafialnej strony internetowej. Zmieniono jej układ, szatę graficzną i teksty. Przede wszystkim strona ma swoją wersję mobilną, a więc działa bez trudu na telefonach komórkowych.

█ Dziś kolekta na świąteczny wystrój Bazyliki. Bóg zapłać!