• Post author:

█ Dziś 3. Niedziela Wielkiego Postu. O godzinie 15.15 odprawimy Gorzkie Żale z Kazaniem pasyjnym.

█ W tym tygodniu przypada I czwartek nowego miesiąca, kiedy to w sposób szczególny modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz o uświęcenie duchowieństwa.

█ W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:

Droga Krzyżowa w każdy piątek po mszy św. o godzinie 8.00 i o godzinie 17.15 i w każdą sobotę o godzinie 15.00 na Pszowskiej Kalwarii (wyjście z Bazyliki)

Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym w każdą niedzielę o godzinie 15.15.

Zalecania za zmarłych, których będziemy wspominać w czasie Drogi Krzyżowej, można składać w zakrystii i do skarbony przed zakrystią.

█ Od V Niedzieli Wielkiego Postu tj. od 17 marca, rozpoczniemy Wielkopostne Rekolekcje Parafialne, które potrwają do środy 20 marca włącznie. Już dziś prosimy o zarezerwowanie sobie czasu na uczestniczenie w tym ważnym wydarzeniu.

█ Wyjazd na „Pasję” do Teatru w Cieszynie odbędzie się w piątek 15 marca, o godzinie 15.00.

█ Do kosza przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego, można składać dary: artykuły spożywcze o dłuższej przydatności do spożycia, środki chemiczne i słodycze. W ten sposób pragniemy wspomóc uboższe rodziny naszej parafii, a także dzieci z Ośrodka Sióstr Salezjanek w Pogrzebieniu. Bóg zapłać.

█ 8 kwietnia o godz. 18.00 w katowickiej katedrze, pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Adriana Galbasa, rozpoczną się Rekolekcje „Oddanie 33”. Są to rekolekcje z tekstami wybitnych postaci Śląskiego Kościoła: Ks. Franciszka Blachnickiego, Ks. Kardynała Augusta Hlonda, bł. Księdza Jana Franciszka Machy oraz siostry Dulcissimy. Można je rozpocząć i przeżywać indywidualnie. Wielu ludziom pomogły w odkryciu wartości modlitwy i w pogłębieniu życia duchowego, a niejednokrotnie skłoniły do nawrócenia. Materiały na kolejne dni rekolekcji będą dostępne na stronie Gościa Niedzielnego.

Okazja do Spowiedzi św.: codziennie od poniedziałku do soboty, przed porannymi mszami i popołudniu od 16.00 do 17.00 (w czwartek od 15.30 do 16.30).

Kancelaria Parafialna czynna w czwartek od godziny 16.00 do 18.00 i w piątek od 9.00 do 11.00.

█ W dniu 11 marca (poniedziałek) od godziny 14.00 w przychodni „NA LAMŻOWCU” w Pszowie odbędą się badania USG DOPPLER. Badania są odpłatne. Bliższe informacje  w przychodni.

█ Dziś na potrzeby archidiecezji, za tydzień, comiesięczna kolekta inwestycyjna. Bóg zapłać!