• Post author:

█ Dziś 2. Niedziela Wielkiego Postu. O godzinie 15.15 odprawimy Gorzkie Żale z Kazaniem pasyjnym. Przed kościołem dzisiaj Panie z Parafialnego Zespołu CARITAS i wolontariusze przeprowadzą zbiórkę na Fundusz Misyjny AD GENTES.

█ W sobotę 24 lutego (wczoraj) odbyły się święcenia diakonatu. Nowych diakonów polecamy modlitwie wszystkich wiernych, a także prosimy o modlitwę nowe powołania.

█ W tym tygodniu przypadają I piątek i sobota nowego miesiąca, zapraszamy do Sakramentów św. Dzieci mają swoją Spowiedź w czwartek przed Mszą św. szkolną, a młodzież przed Mszą św. młodzieżową, którą odprawimy w piątek o godzinie 19.00.

█ W środę o godzinie 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji s. Agaty z podziękowaniem za lata ofiarnej posługi w naszej parafii, z prośbą o błogosławieństwo Boże na nowej placówce.

█ Również w środą swoje kolejne urodziny obchodzi bp Marek Szkudło. Polecamy go modlitwie parafian.

█ W Wielkim Poście zachęcamy do rozważania Mękę Pańską uczestnicząc w nabożeństwach pasyjnych:

– w każdy piątek Droga Krzyżowa po mszy św. o godzinie 8.00 i o godzinie 17.15

– w każdą sobotę o godzinie 15.00 na Pszowskiej Kalwarii /wyjście z Bazyliki/

– w każdą niedzielę o godzinie 15.15 Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym.

Zalecania za zmarłych, których będziemy wspominać w czasie Drogi Krzyżowej, można składać w zakrystii i do skarbony przed zakrystią.

█ Jak co roku nasza parafia organizuje wyjazd na „Pasję” do Teatru w Cieszynie. Termin piątek 15 marca, wyjazd o godzinie 15.00, koszt przejazdu i biletu 75 zł.

█ W czasie Wielkiego Postu chcemy podzielić się dobrem z potrzebującymi. Co roku wspomagamy uboższe rodziny naszej parafii, a także dzieci z Ośrodka Sióstr Salezjanek w Pogrzebieniu. Do kosza przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego, można składać dary: artykuły spożywcze o dłuższej przydatności do spożycia, środki chemiczne i słodycze.

Okazja do Spowiedzi św.: codziennie od poniedziałku do soboty, przed porannymi mszami i popołudniu od 16.00 do 17.00 (w czwartek od 15.30 do 16.30).

Kancelaria Parafialna czynna w czwartek od godziny 16.00 do 18.00
 i w piątek od 9.00 do 11.00.

█ Dziś kolekta na bieżące potrzeby parafii, zaś za tydzień na potrzeby archidiecezji. Bóg zapłać!