• Post author:

1. DZISIAJ: ROZPOCZYNAMY TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA. Po każdej Mszy św. przed bazyliką zbierana będzie ofiara na cele charytatywne Archidiecezji. Polecamy ją szczególnej ofiarności parafian. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o 15.15. Msze św. po południu o godz. 14.00 i 18.00.
2. W TYM TYGODNIU
Piątek III-ci – Msza św. do Miłosierdzia Bożego o godz. 6.30 z nabożeństwem.
3. SPOWIEDŹ UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I MSZA SZKOLNA
Wszystkich uczniów Szkół Podstawowych zapraszamy do miesięcznej spowiedzi w czwartek. Kl od II do IV od godz. 15.30. Klasy V i VI od 16.00.
Msza szkolna o godz. 16.30.
4. SPOTKANIE GIMNAZJALISTÓW
Uczniów Gimnazjum zapraszamy na miesięczne spotkanie w czasie Mszy św. w piątek o godz. 19.00. Okazja do spowiedzi św. od godz. 17.30.
5. ODWIEDZINY CHORYCH I STARSZYCH PARAFIAN
z posługą sakramentalną w sobotę o godz. 7.30: Stara Maszyna i Doły i Osiedle.
Prosimy ich zgłaszać do czwartku włącznie w zakrystii.
6. W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ
III-cia niedziela wielkanocna. Rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Kolekta przeznaczona będzie jak zawsze raz w miesiącu na cele remontowe i inwestycyjne w parafii. Obecnie środki te przeznaczone są na bieżące prace. Dziękujemy za każdą złożoną ofiarę. Bóg zapłać. Apel Maryjny o 20.30.
7. NABOŻEŃSTWA
Nowenna do Matki Bożej Uśmiechniętej w środę po Mszy św. o 8.00 i o 17.30.
Nabożeństwo Apostolstwa Dobrej Śmierci – czwartek o 17.15.
Wystawienie Najśw. Sakramentu i cicha adoracja w piątek o 17.30.
8. KATECHEZY I SPOTKANIA GRUP DUSZPASTERSKICH

Spotkanie modlitewne Lectio Divina – poniedziałek o 19.00.
Katecheza dla dorosłych – wtorek po Mszy św. wieczornej.
Legion Maryi – w piątek po Mszy św. wieczornej
9. TRIDUUM PASCHALNE
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania triduum paschalnego. Dziękujemy całej służbie liturgicznej: szafarzom, starszym członkom służby liturgicznej, lektorom i kantorom, ministrantom. Szczególne podziękowania kierujemy do młodzieży oazowej a zwłaszcza scholii liturgicznej za wspaniały śpiew. Markowi Kolorzowi i dyrygentce p. Jadwidze Baron oraz ks. Marcinowi Wylężkowi za wielogodzinne przygotowania młodzieży. Śpiew scholii uświetnił całą liturgię triduum paschalnego. Podziękowania kierujemy także dla p. Moniki Witek zd. Mielańczyk i jej całej rodziny za dekorację ciemnicy i Bożego grobu jak zawsze z wielką symboliką. Dziękujemy p. Krystynie Bugdol za dekoracje kwiatowe. Podziękowania dla kościelnych. Oczywiście dziękujemy wszystkim, którzy przez swoją obecność brali czynny udział w tej liturgii
Gorące podziękowania dla wszystkich parafian, którzy brali udział w tej świętej liturgii. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać.