• Post author:

█  Dziś 2. Niedziela po Narodzeniu Pańskim. Dzisiaj kazania głosi i udziela błogosławieństwa prymicyjnego nasz parafianin, neoprezbiter ks. Przemysław Kaziszyn. O godzinie 15.15 Neoprezbiter odprawi Nieszpory kolędowe, a po nich zaprasza grupy parafialne na spotkanie do salki GCI.

█ Wkroczyliśmy  w Nowy 2022 Rok. Naszym Parafianom i gościom składamy z tej okazji życzenia: zdrowia i obfitych łask Bożych. Niech Bóg błogosławi i obdarowuje potrzebnymi łaskami.

█ W czwartek 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, Trzech Króli. Msze św. w porządku niedzielnym, a także dodatkowa Msza św. o godzinie 15.30 zamiast nieszporów. W tym dniu obchodzimy Dies Episcopi – modlimy się za naszego Ks. Arcybiskupa Wiktora Skworca oraz jego biskupów pomocniczych Marka i Adama, którzy obchodzą rocznicę sakry biskupiej. Jest to również Misyjny Dzień Dziecka. Kolekta na potrzeby misji.

█ W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca.

█ Od poniedziałku 3 stycznia wraca stały dyżur konfesjonału w tygodniu w godzinach od 16.00 do 17.00.

█ Rozpoczęliśmy sprawowanie tzw. Mszy św. „ kolędowych”. W czasie Mszy św. zostanie udzielone specjalne błogosławieństwo naszych domostw. W Uroczystość Objawienia Pańskiego, Trzech Króli / w czwartek / poświęcimy kredę i wodę, którą będzie można zabrać do naszych domów wraz z pamiątkowym kolędowym obrazkiem. Na drzwiach piszemy C+M+B 2022 i kropimy wodą święconą całe mieszkanie. Zaś co do indywidualnych zaproszeń z kolędą do rodzin, księża osobiście kontaktują się telefonicznie i umawiają na dogodny termin. Ofiary, które co roku parafianie składali z racji kolędy na rzecz remontów i inwestycji parafii, można składać bezpośrednio na konto parafii, do skarbony w tyle kościoła lub Kancelarii Parafialnej, z dopiskiem KOLĘDA 2022.

█ Za tydzień obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego. Prosimy, aby na Mszę św. przynieść świece, które zapalimy przy uroczystym odnowieniu przyrzeczeń chrzcielnych.

█ W związku z ciągle niepewną sytuacją związaną z Covid-19, odwiedziny chorych ograniczamy tylko do wezwań w zagrożeniu życia, lub do wezwań indywidualnych.

█ W tym tygodniu Kancelaria Parafialna czynna tylko w piątek 7 stycznia w godzinach od 9.00 do 11.00. Wszystkie ważne sprawy, w tym związane z pogrzebem, załatwiamy po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie z księżmi.

█ W niedzielę 16 stycznia, w ramach nieszporów niedzielnych, pragniemy zorganizować „ Kolędowanie dzieci”. Dlatego zapisy chętnych przyjmujemy do niedzieli 9 stycznia w zakrystii.

█ W przyszłą niedzielę kolekta na bieżące potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać!