• Post author:

█ Dziś Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, a zarazem 2. Niedziela Adwentu. To patronalne święto Ruchu Oazowego Światło-Życie i Domowego Kościoła. Msza św. w ich intencji o godzinie 10.30. Na 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielne.

█ W Adwencie zapraszamy na RORATY, które odprawiamy:

dla dzieci w poniedziałek, wtorek i środę o godzinie 18.00, zaś w czwartek o godzinie 16.30 (podczas Mszy szkolnej);

– dla młodzieży w piątek o godzinie 18.00

– dla dorosłych w sobotę o godzinie 6.30. Serdecznie zapraszamy z lampionami i to nie tylko dzieci.

Odwiedziny chorych i seniorów przed Świętami Bożego Narodzenia będą miały miejsce w sobotę 21. grudnia. Jak zawsze zgłaszamy podopiecznych w zakrystii.

█ Z racji Adwentu chcemy włączyć się w łańcuch dobra i obdarować potrzebujących, dlatego przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia znajduje się serce – kosz, do którego można złożyć produkty spożywcze, słodycze i artykuły chemiczne. Te dobroci chcemy przekazać potrzebującym z naszej parafii, a także dzieciom z placówki Sióstr Salezjanek w Pogrzebieniu. Prosimy o współpracę, aby dotrzeć do najbardziej potrzebujących.

Okazja do Spowiedzi św.: codziennie od poniedziałku do soboty przed mszą św. o godzinie 6.30 i 8.00 i popołudniu od 16.00 do 17.00, w czwartek od 15.30 do 16.30.

Kancelaria Parafialna czynna będzie według stałego porządku: czwartek od 16.00 do 18.00 i piątek od 9.00 do 11.00.

█ W zakrystii i kiosku parafialnym jest do nabycia cotygodniowy numer „Gościa Niedzielnego”, nasza parafialna gazetka, , opłatki na stół wigilijny i świece CARITAS.

█ Przypominamy, ze tegoroczne Odwiedziny Duszpasterskie Rodzin – Kolęda, w sposób „tradycyjny”, według trasy kolędowej, dotyczy tylko mieszkańców Osiedla Biernackiego. Plan umieszczony jest w „Pani Uśmiechniętej”, w gablotce i na stronie internetowej parafii. Z góry przepraszamy za niezbyt precyzyjne podanie kolejności odwiedzanych domów, ze względu na ich numerację i prosimy o ewentualne poprawki.

„Msze kolędowe” – będą odprawione w wyznaczonych terminach za mieszkańców pozostałych części parafii. Plan będzie podany za tydzień. Kolęda „na zaproszenie” będzie dla wszystkich, którzy pragną zaprosić duszpasterza indywidualnie. Zgłoszenia będą przyjmowane po feriach zimowych, poprzez wcześniej przygotowany formularz, który będzie do pobrania w tyle kościoła.

█ Dziś kolekta na bieżące potrzeby parafii, zaś przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie, którą przeprowadzają Panie z naszego Zespołu CARITAS i wolontariusze. Za tydzień comiesięczna kolekta inwestycyjna. Bóg zapłać!