• Post author:

█ Dziś 14. Niedziela Zwykła. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielne.

█ W sobotę 13 lipca przypada kolejny Dzień fatimski. Po Mszy św. o godzinie 8.00 odmówimy Różanie fatimski.

Okazja do Spowiedzi św.: codziennie od poniedziałku do soboty przed poranną mszą św. i popołudniu od 16.00 do 17.00.

Kancelaria Parafialna w terminie 1-15 lipca będzie nieczynna. Prosimy, aby wszelkie ważne spraw, a zwłaszcza związane z pogrzebem, zgłaszać telefonicznie pod numerem księdza dyżurującego: 506 651 903.

█ W tym roku od 30 lipca do 4 sierpnia wyruszy 79. Rybnicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Wymarsz Grupy Pszowskiej we wtorek 30 lipca po Mszy św. o godzinie 15.00. Zapisy są przyjmowane w każdy piątek po Mszy św. wieczornej w salce GCI.

█ Wszystkim wypoczywającym na urlop życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku.

█ Dziś kolekta na bieżące potrzeby naszej parafii, zaś przed kościołem, jak to było zapowiedziane, zbiórka charytatywna, jako pomoc solidarnościowa dla tych, którzy ucierpieli po nawałnicy, jak przeszła nad naszym regionem. Za tydzień comiesięczna kolekta inwestycyjna. Bóg zapłać.

█ W trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo, zwracamy się razem z Komendantem naszej Policji, z gorącą prośbą, o przestrzeganie zasad ruchu drogowego i stosowanie się do nowych znaków w obrębie ulicy Bohaterów Westerplatte, w związku z pracami przy ulicy Niepodległości. Dotyczy to przede wszystkim parkowania i poruszania się pojazdów w tym pasie ruchu.

█ W sobotę 27 lipca w naszym Sanktuarium odbędzie się IV Pielgrzymka Osób Starszych i Chorych do Pani Uśmiechniętej organizowana przez Fundację Donum Caritatis im. ks. Zdzisława Tronta. Pielgrzymka związana jest z IV Światowym Dniem Dziadków i Osób Starszych pod hasłem „Nie odtrącaj mnie w czasie starości”. Chcemy Bogu podziękować za wszelkie otrzymane dobro i prosić o zdrowie, o jak najszybsze zakończenie wojny w Ukrainie oraz wszędzie tam, gdzie wojna zbiera swe żniwo. Pielgrzymka rozpoczyna się o godzinie 14.30 prywatną modlitwą i okazją do spowiedzi, o godzinie 15.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a po niej będziemy uczestniczyć w Mszy świętej pod przewodnictwem ks. biskupa Grzegorza Olszowskiego. Po wszystkim słodki poczęstunek. Serdecznie zapraszamy wszystkich chorych i starszych. Prosimy też o przekazanie tego zaproszenia osobom przebywającym w domu oraz o ich transport do kościoła, jeśli tylko będą chciały uczestniczyć w tym wydarzeniu.