• Post author:

█ Dziś 12. Niedziela Zwykła. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielne.

█ Rozpoczęły się wakacje, dlatego od poniedziałku 24 czerwca będzie obowiązywał wakacyjny porządek Mszy św. w tygodniu, czyli o godzinie 8.00 i 18.00.

█ W poniedziałek o godzinie 19.00 na probostwie kolejne spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej.

█ W sobotę 29. czerwca przypada Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. (Odpust Parafialny). Msze św. będą sprawowane o godzinie 7.00, 9.00, 10.30 /za Parafian/, o godzinie 16.30 w intencji Ks. Proboszcza Seniora Józefa Fronczka z okazji Złotego Jubileuszu Kapłaństwa, oraz o 18.00. Zapraszamy do wzięcia udziału w Mszy św. Jubileuszowej oraz Jubilata polecamy modlitwie wszystkich parafian. W związku z tym, nie będzie Drogi Krzyżowej na Kalwarii, która zawsze poprzedza nasze odpusty. Kolekta w tym dniu będzie przeznaczona na Stolicę Apostolską – Świętopietrze. Zaś w przyszłą niedzielę 30. czerwca, będziemy przeżywać tzw. „mały odpust” ku czci Świętych Apostołów Piotra i Pawła, czyli Liturgiczny Obchód tej Uroczystości. Homilię odpustową wygłosi i sumie przewodniczył będzie ks. Piotr Makosz – proboszcz parafii na Orłowcu i wicedziekan Dekanatu Pszów. W związku z tym, że po sumie odpustowej odbędzie się procesja teoforyczna, nie będzie Mszy św. o godzinie 12.00. Prosimy nie parkować na drodze procesji. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory odpustowe.

Proszono o ogłoszenie: W niedzielę, 30 czerwca, zapraszamy wszystkich chętnych na odpustowy obiad w Domu Przyjęć Karina.

Okazja do Spowiedzi św.: codziennie od poniedziałku do soboty przed porannymi mszami i popołudniu od 16.00 do 17.00.

Kancelaria Parafialna w nadchodzącym tym tygodniu, przed przerwą wakacyjną (1-15 lipca) będzie czynna według stałego porządku: w czwartek od 16.00 do 18.00 i w piątek od 9.00 do 11.00. Prosimy, aby wszelkie sprawy kancelaryjne, a zwłaszcza sprawę intencji mszalnych, załatwić jeszcze w tym tygodniu.

█ Z racji zbliżających się wakacji letnich, jest możliwość zamówienia intencji, które księża odprawią na urlopie.

█ W minioną środę, 19 czerwca, w auli kampusu Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie miało miejsce niezwykłe, podniosłe i historyczne wydarzenie. Nasz parafianin ks. prof. Jerzy Szymik otrzymał z rąk Rektora Uniwersytetu tytuł DOCTORA HONORIS CAUSA. Ten zaszczytny tytuł nadawany jest przez uczelnie osobom szczególnie zasłużonym dla nauki i kultury i osobom o wysokim statusie naukowym i społecznym. W ten sposób uhonorowano wielki dorobek i kilkudziesięcioletnią pracę naukową i dydaktyczną ks. prof. Jerzego. Możemy być dumni z tak wybitnej postaci, jaką jest nasz ziomek, urodzony i mieszkający w naszym mieście. Ks. Jerzy jest wizytówką naszego miasta, parafii i sanktuarium, co i dla nas jest powodem do chluby i wielkiej radości. Dołączamy się do gratulacji i życzeń.

█ Dziś kolekta na potrzeby archidiecezji, a przed kościołem zbiórka na rzecz prowadzonego przez Caritas – Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom, które aktualnie wspiera ponad 9 tys. osób z 14 krajów, zapewniając profesjonalną pomoc psychologiczną, prawną, językową i finansową.