• Post author:

█ Dziś 1. Niedziela Wielkiego Postu, Niedziela Trzeźwości. Niech ten święty czas Wielkiego Postu, będzie dobrze przez nas wykorzystany w trosce o nasze uświęcenie i zbawienie. Zachęcamy do podjęcia postanowień wielkopostnych, wyrzeczeń i uczynków miłosierdzia. O godzinie 15.15 odprawimy Gorzkie Żale z Kazaniem pasyjnym. O 20.30 Apel Maryjny.

█ Wraz z Środą Popielcową w całym Kościele rozpoczęliśmy Wielki Post, który służy przygotowaniu do obchodu Misterium Paschalnego. W Wielkim Poście zachęcamy do rozważania Mękę Pańską uczestnicząc w nabożeństwach pasyjnych:

– w każdy piątek Droga Krzyżowa po mszy św. o godzinie 8.00 i o godzinie 17.15;

– w każdą sobotę o godzinie 15.00 na Pszowskiej Kalwarii (wyjście z Bazyliki);

– w każdą niedzielę o godzinie 15.15 Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym.

Zalecania za zmarłych, których będziemy wspominać w czasie Drogi Krzyżowej, można składać do skarbony przed zakrystią.

█ W środę, 21 lutego, o godzinie 19.00 w kaplicy ss. Boromeuszek odbędzie się kolejna katecheza dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

█ W czwartek o godzinie 16.30 Msza św. szkolna oraz nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

█ W czasie Wielkiego Postu chcemy podzielić się dobrem z potrzebującymi. Co roku wspomagamy uboższe rodziny naszej parafii, a także dzieci z Ośrodka Sióstr Salezjanek w Pogrzebieniu. Do kosza przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego, można składać dary: artykuły spożywcze o dłuższej przydatności do spożycia, środki chemiczne i słodycze.

Okazja do Spowiedzi św.: codziennie od poniedziałku do soboty, przed porannymi mszami i popołudniu od 16.00 do 17.00 (w czwartek od 15.30 do 16.30).

Kancelaria Parafialna czynna w czwartek od godziny 16.00 do 18.00 i w piątek od 9.00 do 11.00.

█ Zgodnie z zapowiedzią i Listem do Parafian jaki został wystosowany przed ubiegłorocznym Adwentem, odwiedziny duszpasterskie wiernych – tzw. „kolęda” – przeprowadzone zostały „hybrydowo”, według trzech zaproponowanych modułów. Dwa już się zrealizowały, tzn.: tradycyjna kolęda (odwiedziliśmy mieszkańców naszych bloków) i odprawiliśmy Msze kolędowe za mieszkańców konkretnych ulic. Pozostał moduł trzeci, czyli „odwiedziny na zaproszenie” (dotyczy mieszkańców domów jednorodzinnych). Można zaprosić duszpasterza indywidualnie przez wcześniej przygotowany formularz zgłoszeniowy , który można zabrać do domu i złożyć go wypełniony do skarbony w tyle kościoła lub w kancelarii parafialnej. Księża będą się umawiali telefonicznie, celem ustalenia dogodnego terminu. Zgłoszenia będą przyjmowane w Wielkim Poście, zaś odwiedziny odbędą się w Okresie Wielkanocnym.

█ Dziś kolekta na zapłacenie rachunków za media (prąd, gaz i woda) we wszystkich budynkach parafialnych. Za tydzień na bieżące potrzeby parafii, zaś przed kościołem zbiórka na Fundusz Misyjny AD  GENTES. Bóg zapłać!