ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 28 maja 2023 r.

Napisane przez:

█ Dziś Uroczystość Zesłania Ducha św. Jest to święto dopełnienia Tajemnicy Paschalnej, przekazania jej w życie i działanie Kościoła. Dziś wierni mogą uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu „Przybądź, Duchu Stworzycielu” i spełnienie zwykłych warunków odpustu. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielne. Dzisiaj przypada tradycyjna Pielgrzymka Mężczyzn do Piekar. Polecamy modlitwie wszystkich pielgrzymów. Młodzież oazowa i ministranci zapraszają dzisiaj do uczestnictwa w kiermaszu ciast. Dochód z tej inicjatywy będzie przeznaczony na wsparcie tegorocznych rekolekcji wakacyjnych, w których nasi młodzi parafianie wezmą udział.

█ Jutro w poniedziałek przypada Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Jest to również Misyjny Dzień Chorych. Od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły roku liturgicznego.

Nabożeństwa majowe odprawiamy do środy włącznie o godzinie 17.30.

█ W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota nowego miesiąca. Zapraszamy do Sakramentów św. Spowiedź dla dzieci w czwartek od godziny 15.30, potem Msza św. szkolna. Naszych chorych i seniorów odwiedzimy z posługą sakramentalną przed odpustem czerwcowym, czyli w sobotę 24 czerwca.

█ W czwartek, 1 czerwca, obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Pamiętajmy w modlitwie o powołanych i módlmy się o nowe powołania w Kościele.

█ W przyszłą sobotę, 3 czerwca, o godzinie 11.00 I Komunia św. dzieci wczesnokomunijnych i z klasy III Szkoły Podstawowej nr 2. Z racji tego w czwartek o godzinie 19.00 próba, a w piątek o godzinie 16.00 dzieci te przystąpią do I Spowiedź św.

█ Również w przyszłą sobotę, 3 czerwca, zapraszamy na wyjątkowy koncert pieśni maryjnych w wykonaniu naszych dzieci. Koncert „Wszyscy jesteśmy Dziećmi Maryi” odbędzie się w Domu Parafialnym o godzinie 16.30. Po koncercie będzie możliwość poczęstowania się kawą, herbatą i ciastem. Serdecznie zapraszamy!

█ Za tydzień w niedzielę, 4 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Za tydzień w niedzielę o godzinie 10.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji dzieci i rodziców z okazji I rocznicy przyjęcia Komunii św., oraz dziękczynna w intencji s. Apolloni i Pani katechetki Kornelii, jako podziękowanie za tegoroczne przygotowanie dzieci do I Komunii św., ofiarowana od wcześniaków i uczniów Szkoły nr 2 i ich rodziców.

█ Tegoroczna procesja Bożego Ciała przejdzie trasą: od Bazyliki ulicą Bohaterów Westerplatte w kierunku ulicy POW, ulicą POW do ulicy Skwary i wracamy do Bazyliki. Już dziś zapraszamy na procesję poczty sztandarowe i dzieci do sypania kwiatów. Po kwiaty do sypania można się zgłaszać do kwiaciarni „Ismena”. Udekorujmy nasze domy i ulice na to ważne i piękne wydarzenie.

█ W zakrystii i kiosku parafialnym jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Pani Uśmiechniętej.

█ Dziś kolekta na bieżące potrzeby naszej parafii, za tydzień na potrzeby Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego. Bóg zapłać!

 


Polityka Prywatności jest dostępna tutaj.
Copyright © Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.