III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 23 kwietnia 2023 r.

Napisane przez:

█ Dziś 3. Niedziela Wielkanocna, Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcamy do lektury i rozważania Pisma św. O godzinie 15.15 odprawimy Nieszpory niedzielne.

█ W poniedziałek 24. kwietnia Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

█ We wtorek 25. kwietnia przypada Święto św. Marka, Ewangelisty, dlatego po Mszy św. o godzinie 6.30 udamy się pod krzyż przed Bazyliką, aby modlić się o urodzaje i błogosławieństwo dla ludzkiej pracy.

█ W czwartek o godzinie 16.30 Msza św. szkolna, a potem wszystkie dzieci wraz z rodzicami i dziadkami zapraszamy do Domu Parafialnego na zabawę wielkanocna. Wstęp bezpłatny, jeśli to możliwe prosimy o przyniesienie czegoś słodkiego na stół oraz zalecamy żeby ubrać się na biało. W zakrystii odbywają się zapisy.

█ W sobotę 29. Kwietnia, obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego

█ Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania.

█ W niedzielę 23 kwietnia 2023 w godz. od 14.00 – 21.00 na deptaku przed Wydziałem Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach będzie miał miejsce „Dzień Dobra” organizowany przez Caritas Archidiecezji Katowickiej.
Szczegóły na plakacie w gablotce.

Domowy Kościół zaprasza rodziny do wspólnego weekendowego wyjazdu w maju połączonego z wypoczynkiem i ciekawymi spotkaniami. Szczegóły na plakacie.

█ Ks. Jerzy Szymik z ok. swoich 70-tych urodzin zaprasza serdecznie wszystkich bez wyjątku parafian do modlitwy i świętowania w sobotę, 6 maja. Początek o g. 16.00 w Bazylice. Szczegółowy program w „Pani Uśmiechniętej” i na parafialnej stronie internetowej.

█ W zakrystii i kiosku parafialnym jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Pani Uśmiechniętej

█ Dziś na bieżące potrzeby naszej parafii, a za tydzień na Seminarium Duchowne w Katowicach. Bóg zapłać!

 

PODZIĘKOWANIE

W imieniu mojego Ojca – śp. Józefa Michałka, którego pożegnaliśmy dn. 13.04.2023 r. w Bazylice Matki Bożej Uśmiechniętej w Pszowie – składam serdeczne podziękowanie za opiekę i pomoc: Barbarze i Ryszardowi Kołodziejskim, Małgorzacie i Rafałowi Tomaszewskim, Celinie Korzeniewskiej, Marii i Kazimierzowi Rycmanom, Anieli i Zbigniewowi Tytkom, Alicji Adamczyk, Gabrieli Adamczyk, Zbigniewowi Reznerowi, Adamowi Szlijanowi, Doktorowi Kazimierzowi Nawratowi i Służbie Zdrowia Ośrodka „Na Lamżowcu”, Księżom Werbistom Domu Misyjnego w Górnej Grupie i Personelowi Oddziału św. Łukasza oraz sąsiadom i krewnym. Zakładom Pogrzebowym „Waldemar Słupski” w Grudziądzu oraz „Jona” w Pszowie dziękuję za rzetelność i profesjonalizm. Słowa wdzięczności składam na ręce Ojca Prowincjała Sylwestra Grabowskiego SVD, Współbraci z poszczególnych Domów Misyjnych oraz Duchowieństwa przybyłego na pogrzeb.

Szczęść Boże!

Adam Michałek SVD

 

ZAPROSZENIE NA URODZINY KS. PROF. SZYMIKA


Polityka Prywatności jest dostępna tutaj.
Copyright © Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.