NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 9 kwietnia 2023 r.

Napisane przez:

█ Dziś z całym Kościołem obchodzimy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Z racji tego wspaniałego Święta, duszpasterze składają wszystkim serdeczne życzenia, aby wydarzenia Paschy Jezusa Chrystusa napełniły Was nadzieją, a lęki i wszelkie zmagania dnia codziennego, niech staną się szansą autentycznego spotkania z Jezusem, jedynym Odkupicielem człowieka. Dobrego rodzinnego świętowania! O godzinie 15.15 odprawimy Uroczyste Nieszpory Świąteczne. Duszpasterze dziękują wszystkim za przesłane życzenia świąteczne i wyrazy życzliwości i duchowej łączności. Jutro II Dzień Świąt Wielkanocnych, Msze św. według porządku niedzielnego, a potem Oktawa Zmartwychwstania Pańskiego. Piątek Wielkanocny w Oktawie Wielkanocy nie jest dniem pokutnym, a więc nie obowiązuje post.

█ W czwartek 13 kwietnia, w naszej Bazylice przeżyjemy radosną uroczystość: kapłani i wierni z całego Dekanatu Pszów zgromadzą się na Mszy św. o godzinie 17.00 by przeżyć Wielkanocny Konwent Kapłański, który w tym roku jest połączony z Pielgrzymką wiernych Dekanatu Pszów, w ramach naszego Jubileusz 300-lecia obecności Obrazu Pani Uśmiechniętej. Niech nie zabraknie naszych parafian na tym wydarzeniu. W związku z tym nie będzie Mszy świętej szkolnej.

█ W piątek 14 kwietnia obchodzimy Święto Chrztu Polski. Święto to zostało ustanowione przez Sejm RP dla upamiętnienia Chrztu Polski datowanego na ten dzień w 966 r.

█ W przyszłą niedzielę, w 2. Niedzielę Wielkanocną, przeżywać będziemy Święto Miłosierdzia Bożego. O godzinie 15.00 odprawimy nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Trwajmy wraz z całym Kościołem w Nowennie do Bożego Miłosierdzia. Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na CARITAS archidiecezji. Za tydzień także wiosenne liczenie wiernych.

█ W czasie Oktawy Wielkanocnej zawieszony jest popołudniowy dyżur w konfesjonale.

Kancelaria Parafialna czynna według stałego harmonogramu.

█ Duszpasterze wyrażają podziękowanie wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie, przeprowadzenie i uświetnienie Triduum Paschalnego, za wystrój i czystość świątyni, pomoc techniczną i dekoracyjną, oprawę muzyczną, całej służbie liturgicznej oraz wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom.

█ W zakrystii i kiosku parafialnym jest do nabycia nowy świąteczny numer „Gościa Niedzielnego”, „Pani Uśmiechniętej

█ Dziś w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego świąteczna kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii, w II Dzień Świąt kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego i Katolicki Uniwersytet Lubelski. Bóg zapłać!


Polityka Prywatności jest dostępna tutaj.
Copyright © Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.