UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA – 25 grudnia 2022 r.

Napisane przez:

█ Dziś UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA. W tym pięknym świątecznym czasie, Duszpasterze składają serdeczne życzenia wszystkim parafianom i gościom. Niech Boża Dziecina błogosławi i obficie obdarza potrzebnymi łaskami. Dziękujemy wszystkim za przesłane życzenia i wyrazy pamięci. Jednocześnie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tych Świąt Bożego Narodzenia przez udekorowanie naszej Bazyliki, budowę stajenki, dbanie o czystość i przygotowanie liturgii. Kolekta dzisiejsza została zebrana jako świąteczna kolekta na rzecz parafii.

█ Jutro (poniedziałek), 26 grudnia, przypada II Dzień Świąt Bożego Narodzenia. W liturgii jest to Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. W obydwa Święta na godzinę 15.15 zapraszamy na Uroczyste Nieszpory Kolędowe.

█ We wtorek, 27 grudnia, przeżywamy Święto świętego Jana, Apostoła i Ewangelisty. W tradycji Kościół święci w tym dniu wino.

█ W środę, 28 grudnia, przypada Święto św. Młodzianków. O godzinie 9.00 odprawimy Mszę św. w intencji wszystkich dzieci parafii, a po Mszy św. dzieci zawierzą się Matce Bożej poprzez modlitwę jubileuszową. Udzielimy także specjalnego błogosławieństwa. To wydarzenie wpisuje się w nasz Jubileusz 300-lecia.

█ W czwartek, 30 grudnia, przypada Święto św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Polecamy w tym dniu i modlimy się za nasze rodziny. Jednak Mszę św. za wszystkie rodziny parafii odprawimy 31 grudnia o godzinie 16.00, (Msza na zakończenie starego roku). Wtedy to, w specjalnej modlitwie jubileuszowej, zawierzymy wszystkie rodziny naszej parafii. Potem nabożeństwo dziękczynne i przebłagalne.

█ Na czas poświąteczny zawieszamy popołudniowy dyżur konfesjonału.

█ Kancelaria Parafialna będzie czynna w tygodniu po nowym roku, ze względu na Uroczystość Trzech Króli, w środę, 4 stycznia, od 9.00 do 11.00 i czwartek 5, stycznia, od 16.00 do 18.00. Wszystkie ważne sprawy prosimy umawiać telefonicznie.

█ Zapraszamy do udziału w tzw. Mszach św. „kolędowych”, sprawowanych w intencji mieszkańców poszczególnych ulic, dzielnic naszej parafii. Plan tych Mszy św. zamieszczamy w naszych publikatorach. W czasie Mszy św. zostanie udzielone specjalne błogosławieństwo naszych domostw. Ofiary, które co roku parafianie składali z racji kolędy na rzecz remontów i inwestycji parafii, można składać bezpośrednio na konto parafii, do skarbony w tyle kościoła lub Kancelarii Parafialnej, z dopiskiem KOLĘDA 2023. W Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia, poświęcimy kredę, kadzidło i wodę, które będzie można zabrać do domu. Na drzwiach piszemy C+M+B 2023 i kropimy wodą święconą całe mieszkanie.

█ W przyszłą niedzielę, 1 stycznia, NOWY ROK, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Światowy Dzień Modlitw o Pokój. W tym dniu odmawiając publicznie hymn do Ducha św. w celu uproszenia łaski światła i pomocy Bożej w nowym roku, możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach.

█ W zakrystii i kiosku parafialnym jest do nabycia nowy, świąteczny numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 15 zł, nasza parafialna gazetka, a także pamiątki naszego jubileuszu.


Polityka Prywatności jest dostępna tutaj.
Copyright © Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.