III NIEDZIELA ADWENTU – 11 grudnia 2022 r.

Napisane przez:

█ Dziś 3 Niedziela Adwentu, NIEDZIELA  GAUDETE. Na 15.15 zapraszamy na koncert Zespołu Śpiewaczego „Apertum Cor” z Katowic, który wykona program składający się z kompozycji wybitnego kompozytora Mikołaja Góreckiego. Koncert ten jest częścią Międzynarodowego Festiwalu Muzyki im. Józefa Świdra. oraz wpisuje się w nasz Jubileusz 300-lecia. Serdecznie zapraszamy na to niezwykłe wydarzenie.

█ Serdecznie zapraszamy na RORATY:

dla dzieci w poniedziałek, wtorek i środę o godzinie 18.00, zaś w czwartek o godzinie 16.30 (podczas Mszy szkolnej);

– dla młodzieży w piątek o godzinie 18.00

– dla dorosłych w sobotę o godzinie 6.30.

Odwiedziny chorych i seniorów przed Świętami Bożego Narodzenia będą miały miejsce w najbliższą sobotę 17 grudnia w godzinach przedpołudniowych. Zgłoszenia jak zawsze w zakrystii.

█ Zachęcamy wszystkich do wcześniejszego skorzystania z Sakramentu Pokuty, by nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni przed Świętami Bożego Narodzenia. Plan spowiedzi na czas przedświąteczny umieszczony jest w naszych publikatorach. Na czas Świąt i Nowego Roku zawieszony jest popołudniowy dyżur konfesjonału.

█ Prosimy, aby do Świąt Bożego Narodzenia załatwić wszystkie sprawy związane z zamówionym intencjami, ponieważ Kancelaria Parafialna będzie czynna dopiero po nowym roku. Są jeszcze wolne intencje na przyszły tydzień.

█ Za tydzień w niedzielę o godzinie 20.30 ostatni w tym roku Jubileuszowy Apel Maryjny. W tym dniu nasza oaza młodzieżowa sprzedawać będzie drobne upominki z fragmentem Słowa Bożego. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na działalność oazy młodzieżowej w parafii, a także dofinansowanie letnich rekolekcji.

█ Czas Adwentu chcemy przeżyć dzieląc się dobrem z potrzebującymi, dlatego przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia znajduje się kosz, do którego można złożyć produkty spożywcze, słodycze i artykuły chemiczne. Te dobroci chcemy przekazać potrzebującym z naszej parafii, a także dzieciom z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Pogrzebieniu, prowadzonej przez Siostry Salezjanki.

█ W zakrystii i kiosku parafialnym jest do nabycia cotygodniowy numeru „Gościa Niedzielnego”, nasza parafialna gazetka, opłatki na stół wigilijny,
świece CARITAS jako wigilijna pomoc dzieciom, a także pamiątki jubileuszowe: świece, obrazki, kalendarz na przyszły rok, album o naszej kalwarii.

█ Dziś kolekta na bieżące potrzeby parafii. Za tydzień comiesięczna kolekta inwestycyjna. Bóg zapłać!


Polityka Prywatności jest dostępna tutaj.
Copyright © Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.