XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 13 listopada 2022 r.

Napisane przez:

█ Dzisiaj 33. Niedziela Zwykła. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielne.

█ Dziś przypada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym oraz Światowy Dzień Ubogich. W specjalnym komunikacie z tej okazji Ks. Abp Wiktor Skworc pisze: że w Światowy Dzień Ubogich chcemy okazać solidarność i przeciwdziałać wykluczeniu energetycznemu, przeprowadzając zbiórkę finansową przed kościołami całej archidiecezji. Po niedzielnych mszach członkowie parafialnych zespołów Caritas zbiorą ofiary na ubogich dotkniętych ubóstwem energetycznym, brakiem prądu czy ogrzewania. Zebrane środki, przekazane do naszej diecezjalnej Caritas, posłużą wsparciu osób i placówek najbardziej dotkniętych kryzysem energetycznym i ekonomicznym. Ofiary można składać również poprzez portal zbiórkowy o nazwie „Dobrodaj”, lub bezpośrednio, wpłacając je na konto katowickiej Caritas. Do 20 listopada przeprowadzana jest także zbiórka rzeczowa. Zebrane produkty posłużą do przygotowania paczek dla ubogich w Ukrainie, w naszych placówkach charytatywnych i parafiach. Prosimy o przynoszenie rzeczy, które znajdują się na specjalnie przygotowanej liście. Jest ona dostępna w naszej gablotce i na stronie internetowej Caritas Archidiecezji Katowickiej. W naszej archidiecezji dzisiejsza niedziela to także Dzień Muzyki Liturgicznej.

█ Wyjazd do Teatru Adama Mickiewicza w Cieszynie na spektakl „Gość oczekiwany” na podstawie sztuki Zofii Kossak-Szczuckiej w piątek 18 listopada o godzinie 15.00.

Spotkanie zelatorów Żywego Różańca odbędzie się w sobotę 19 listopada po Mszy św. o godz.8.00 w salkach GCI.

█ Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. To ostatnia niedziela roku liturgicznego. Z inicjatywy Papieża Franciszka, obchodzona jest w diecezjach jako Światowy Dzień Młodzieży. W naszej archidiecezji, to święto młodzieży odbędzie się w sobotę poprzedzającą.

█ Pragniemy poinformować, że tegoroczna kolęda odbędzie się tak samo jak poprzednia, tzn. „hybrydowo”, odprawimy Msze św. „kolędowe” w podanych wcześniej terminach, a dla wszystkich chętnych, odwiedziny duszpasterskie w domach parafian, odbędą się na osobiste zaproszenie. Formularz takiego zaproszenia wyłożony jest w tyle kościoła. Wychodząc można zabrać go ze sobą i jeśli jest taka wola, aby przyjąć kapłana w domu, wypełnić i wrzucić do skarbony w tyle kościoła, lub oddać w Kancelarii Parafialnej. Kapłani po otrzymaniu pisemnych zaproszeń będą umawiać się telefonicznie na spotkanie w domu, według dogodnego terminu.

█ W zakrystii i kiosku parafialnym do nabycia oprócz cotygodniowego numeru „Gościa Niedzielnego”, nasza parafialna gazetka, a także są do nabycia pamiątki jubileuszowe: obrazki, kalendarz na przyszły rok, album o naszej kalwarii.

█ Dziś comiesięczna kolekta inwestycyjna, a za tydzień na potrzeby archidiecezji. Bóg zapłać!


Polityka Prywatności jest dostępna tutaj.
Copyright © Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.