XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 30 października 2022 r.

Napisane przez:

█ Dziś 31. Niedziela Zwykła. Na godzinę 15.15 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.

█ We wtorek 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Nawiedzanie grobów naszych bliskich nie zwalnia od obecności na Mszy św. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nabożeństwo za zmarłych, a potem procesja na cmentarz. Prosimy przynieść znicze, które zapalimy od paschału i zaniesiemy na groby bliskich. O godzinie 19.00 na cmentarzu młodzież poprowadzi czuwanie za zmarłych. Kolekta w tym dniu będzie przeznaczona na cele parafialne, a zwłaszcza na zapłacenie rachunków za prąd i gaz.

█ W środę 2 listopada przypada Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, Dzień Zaduszny. Msze św. będą sprawowane o godzinie 6.30, 8.00, 16.30 oraz 18.00. O godzinie 9.00 zgromadzimy się na starym cmentarzu, gdzie odprawimy modlitwy za spoczywających tam zmarłych.

█ Z racji przypadających dni szczególnej modlitwy za zmarłych, można zyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące: od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny, przez nabożne nawiedzenie kościoła i spełnienie zwykłych warunków odpustu, oraz przez cały miesiąc listopad, odwiedzając pobożnie cmentarz i modląc się za zmarłych.

█ Zachęcamy do modlitwy za zmarłych; zalecki za zmarłych można składać w zakrystii, do skarbony wystawionej przed zakrystią. Młodzież będzie przyjmować zalecki także na cmentarzu. Różaniec za zmarłych zalecanych odmawiamy codziennie od 1-8 listopada o godzinie 17.30.

█ Jak co roku, w Dniu Wszystkich Świętych, na cmentarzach Powiatu Wodzisławskiego młodzież przeprowadza zbiórkę charytatywną na rzecz Wodzisławskiego Ośrodka Rehabilitacji i Terapii Dzieci i Młodzieży.

█ Ponieważ nadchodzące dni, to czas intensywnych porządków na grobach naszych bliskich, kolejny raz prosimy o zachowanie regulaminu cmentarza i ogólnie przyjętych zasad kultury. Cmentarz jest miejscem świętym. Prosimy także o oszczędne gospodarowanie odpadami, między innymi zniczami, które przecież mogą być użyte wielokrotnie, wymieniając tylko wkłady. Warto ten problem przemyśleć. Rozwiązałoby to również problem ogromnych rachunków za wywóz śmieci i odpadów jakie płaci parafia.

█ W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota nowego miesiąca. Zapraszamy do Sakramentów św. W czwartek Msza św. szkolna o godzinie 16.30. Od 15.30 okazja do Spowiedzi św. dla dzieci. W I piątek miesiąca o godzinie 19.00 Msza św. młodzieżowa, wcześniej okazja do Sakramentu Pokuty dla młodzieży.

█ Dzieci wraz z rodzicami i dziadkami zapraszamy do uczestnictwa w Balu Wszystkich Świętych, który odbędzie się w Domu Parafialnym po Mszy św. szkolnej w czwartek 3.11 br. Z racji potrzeb organizacyjnych do dzisiaj, tj. niedzieli 30.10, odbywać się będą zapisy w zakrystii.

█ W piątek 4 listopada przypada wspomnienie św. Karola Boromeusza. To patronalne święto naszych sióstr. Msza św. w intencji Sióstr Boromeuszek tutejszej wspólnoty zostanie odprawiona o godzinie 6.30.

Odwiedziny chorych i seniorów odbędą się w sobotę, 5 listopada, w godzinach porannych. Podopiecznych zgłaszamy w zakrystii do czwartku.

█ Wspólnota Matki Miłosiernego zaprasza na weekendowe rekolekcje Nowe Życie. Może na nie przyjść każdy powyżej 18 roku życia. Odbędą się w Domu Parafialnym, a rozpoczną się w piątek 4 listopada o godzinie 18.00 i zakończą w niedziele 6 listopada około godziny 15.00. Zapisy przez formularz na stronie internetowej parafii oraz na Facebooku Wspólnoty Matki Miłosiernego.

█ Parafia nasza organizuje w dniu 18 listopada wyjazd do Teatru Adama Mickiewicza w Cieszynie na spektakl „Gość oczekiwany” na podstawie sztuki Zofii Kossak-Szczuckiej. Wyjazd o godzinie 15.00, koszt /bilet + przejazd/ 55 zł, zapisy w zakrystii.

█ W zakrystii i kiosku parafialnym do nabycia oprócz cotygodniowego numeru „Gościa Niedzielnego”, nasza parafialna gazetka, a także są do nabycia pamiątki jubileuszowe: obrazki, kalendarz na 2023 rok, album o naszej kalwarii i świece jubileuszowe. Jest jeszcze do nabycia publikacja pt. „Słowo na każdy dzień. Ewangelia 2023”. Dochód z jej sprzedaży jest przeznaczony na duszpasterstwo młodzieży naszej parafii.

█ Dziś kolekta na bieżące potrzeby parafii, a za tydzień na renowację Krypty Katedry. Bóg zapłać!


Polityka Prywatności jest dostępna tutaj.
Copyright © Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.