XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO – 25 września 2022 r.

Napisane przez:

█ Dziś obchodzimy KIERMASZ, czyli Rocznicę Poświęcenia Kościoła. W tym roku obchodzimy 275. rocznicę poświęcenia naszego kościoła, 160. rocznicę całkowitego ukończenia budowy i 25. rocznicę ustanowienia Bazyliką Mniejszą. Dziękujemy za dar tej świątyni, za jej budowniczych i dobrodziejów. Wspomnimy także duszpasterzy tu kiedyś posługujących. O godzinie 15.15 odprawimy nabożeństwo za zmarłych i udamy się procesyjnie na nasz parafialny cmentarz. Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii i do skarbony przed zakrystią. W Kościele obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

█ W najbliższy poniedziałek, 26 września, o godzinie 17.00 telewizja przeprowadzi nagranie nabożeństwa różańcowego z naszej Bazyliki, które zostanie odtworzone na antenie TVP3 w październiku. Dlatego też, zapraszamy serdecznie parafian do licznego udziału w nabożeństwie, a Msza św. wieczorna w tym dniu, zostanie odprawiona o godzinie 18.30. W tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. abp senior Damian Zimoń. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

█ W środę 28 września o godzinie 19.00 w kaplicy ss. Boromeuszek, odbędzie się pierwsza katecheza dla rodziców dzieci wczesnokomunijnych i klas III przygotowujących się do I Komunii św. , zaś w czwartek 29 września, również w kaplicy sióstr o godzinie 19.00, spotkanie z rodzicami, którzy pragną swoje dzieci posłać do I Komunii św. w 2024 roku.

█ Spotkania Dzieci Maryi w soboty o godz. 10.00 w GCI (za probostwem).

█ Wspólnota Matki Miłosiernego serdecznie zaprasza całą parafię, w Roku Jubileuszowym, w środę, 28 września, w kolejną rocznicę beatyfikacji błogosławionego ks. Michała Spoćki spowiednika św. s. Faustyny do odmówienia koronki do Bożego Miłosierdzia w duchowej łączności z całym światem w intencji o pokój na Ukrainie oraz oddanie całej naszej Parafii Bożemu Miłosierdziu. Godzina 19.00 w kościele.

█ Wspólnota Matki Miłosiernego zaprasza na kurs Nowe Życie w Pszowie (30 września – 2 października). Szczegóły TUTAJ.

█ W tym tygodniu obchodzimy I sobotę nowego miesiąca i rozpoczynamy miesiąc różańcowy. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu będą odprawiane o godzinie 7.30/prowadzą poszczególne Róże Różańcowe/ i o godzinie 17.15 /prowadzą poszczególne grupy i wspólnoty parafialne/, a w niedzielę o godzinie 15.15. Porządek przewodniczenia tym nabożeństwom umieszczony jest na stronie internetowej, w gablotce i „Pani Uśmiechniętej”. Proszę się z nim zapoznać. Na nabożeństwa przychodźmy wspólnie, całymi rodzinami, zachęcajmy innych, odmawiajmy różaniec w naszych domach. Módlmy się

na różańcu o owocne przeżycie Jubileuszu, uświęcenie naszych rodzin i całej parafii, oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

█ Za tydzień, jak co roku, będziemy gościć ojca z Zakonu Oblatów Maryi Niepokalanej, który wygłosi do nas Słowo Boże i zachęci do wsparcia dzieła misyjnego przez zakup kalendarza misyjnego.

█ Tegoroczna Archidiecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca odbędzie się w sobotę 8 października w katedrze w Katowicach. Rozpoczęcie o godz. 10.30. Chcemy udać się tam autokarem. Wyjazd godzina 8.30. Zapisy w zakrystii, koszt wyjazdu 25 zł. Serdecznie zapraszamy.

█ Zapraszamy w niedzielę, 2 października na godz. 18.00 do parafii św. Herberta w Wodzisławiu Śląskim na pierwsze spotkanie organizacyjne dla chętnych, którzy chcą pojechać na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony na przełomie lipca i sierpnia 2023. Po spotkaniu można uczestniczyć w parafialnej mszy św. o godz. 20.00.

█ Okazja do Sakramentu Pokuty w Bazylice jest codziennie od poniedziałku do soboty rano przed Mszą św. o 6.30 i 8.00, oraz po południu od 16.00 do 17.00 (w czwartek od 15.30 do 16.30).

█ Burmistrz Miasta Pszów serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na XXII Dni Promocji Zdrowia, które w tym roku odbędą się w Szkole Podstawowej nr 1 w Pszowie ul. Traugutta 12 w sobotę 1 października br. od 8:00 do 14:00, a w godzinach od 9.00 do 13.00 odbędzie się kolejna AKCJA  KRWIODAWCZA. Szczegóły na plakacie.

█ W zakrystii i kiosku parafialnym, oprócz prasy katolickiej i nowego numeru „Pani Uśmiechniętej”, są do nabycia pamiątki jubileuszowe: obrazki, kalendarz na 2023 rok, album o naszej kalwarii i świece jubileuszowe.

█ Dziś kolekta na bieżące potrzeby naszej parafii, za tydzień na potrzeby Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach. Bóg zapłać!


Polityka Prywatności jest dostępna tutaj.
Copyright © Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.