XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 4 września 2022 r.

Napisane przez:

█ Dziś 23. Niedziela Zwykła. O godzinie 15.15 odprawimy Nieszpory niedzielne.

█ Rozpoczął się nowy rok szkolny. Wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom życzymy darów Ducha św.

█ W czwartek 8 września przypada Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, a więc sam dzień patronalny naszego kościoła i parafii, oraz rozpoczęcie Jubileuszu 300-lecia przybycia Obrazu Pani Uśmiechniętej do Pszowa. Msze św. w tym dniu będą sprawowane o godzinie 7.00, 9.00, 10.30 /za Parafian/, 12.00, 16.30 na którą zapraszamy wszystkie dzieci i 18.00. Kolekta w tym dniu zostanie zebrana na zorganizowanie tegorocznego odpustu. Na godzinę 20.30 zapraszamy na Jubileuszowy Apel Maryjny, w czasie którego uroczyście zapalimy Jubileuszową Świecę 300-lecia.

█ W związku z czwartkową Uroczystością Kancelaria Parafialna będzie nieczynna, za to będzie czynna w środę 16.00 do 18.00 i w piątek od 9.00 do 11.00.

█ W piątek na godzinę 19.00 zapraszamy na Jubileuszowy Koncert Maryjny w ramach XVI Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Religijnej „Fide et Amore”. Wystąpi Bielski Chór Kameralny, tytuł koncertu: „Maria z Nazaretu”.

█ W sobotę poprzedzającą odpust o godzinie 15.00 wyruszymy z Bazyliki na dróżki kalwaryjskie, by tam odprawić Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Na godzinę 17.30 zapraszamy na I Nieszpory Maryjne w Bazylice.

█ Za tydzień w niedzielę przypada liturgiczny obchód Odpustu ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, a więc Wielki Odpust Pszowski. Msze św. sprawowane będą o godzinie: 7.00,  9.00, 11.00 / powitanie Księży Biskupów i Uroczysta Suma Odpustowa / o 16.30 i 18.00. O godzinie 10.00 rozważania różańcowe. Kazania i rozważania różańcowe podczas tegorocznego odpustu poprowadzi Ks. Janusz Wilk, biblista i rekolekcjonista w Domu Rekolekcyjnym w Kokoszycach. Na godzinę 15.30 zapraszamy na Uroczyste Nieszpory Odpustowe. Kolekta będzie zebrana jako odpustowa przeznaczona na sfinansowanie dalszych koniecznych inwestycji i remontów.

█ W związku z troską o zachowanie bezpieczeństwa podczas ceremonii odpustowych informujemy, że plac kościelny w niedzielę odpustową będzie całkowicie wyłączony z ruchu samochodowego. Utrudnienia w parkowaniu przy Bazylice będą trwały przez cały dzień. Prosimy wszystkich o wyrozumiałość. Również zakrystia będzie wyjątkowo w tym dniu wyłączona ze sprzedaży gazetek oraz dewocjonaliów. Zapraszamy do kiosku parafialnego.

█ Z racji odpustu, w najbliższą środę na godzinę 19.00 zapraszamy na spotkanie organizacyjne całą służbę liturgiczną, nadzwyczajnych szafarzy, młodzież oazową i osoby, które pomagały dotychczas przy organizacji dorocznego naszego odpustu i wszystkich chętnych pragnących włączyć się w to dzieło. Serdecznie prosimy i zapraszamy.

█ Ks. Jakub zaprasza wszystkich ministrantów na zbiórkę w sobotę o godzinie 10.30. Zapraszamy także kandydatów na ministrantów, wszyscy chętni mile widziani.

█ Młodzież naszej parafii, a wśród nich kandydaci do bierzmowania, rozpocznie swój rok formacji od Mszy św. młodzieżowej, która zostanie odprawiona w piątek 16 września, po naszym odpuście.

█ Naszych seniorów i chorych parafian odwiedzimy z pasterską posługą w sobotę, przed odpustem, 10 września. Zgłoszenia podopiecznych jak zawsze do czwartku w zakrystii.

█ Okazja do Sakramentu Pokuty w Bazylice jest codziennie od poniedziałku do soboty rano przed Mszą św. o 6.30 i 8.00, oraz po południu od 16.00 do 17.00 (w czwartek od 15.30 do 16.30).

Parafialny Zespół CARITAS organizuje zbiórkę artykułów szkolnych i środków czystości. Chcemy w ten sposób wspomóc dzieci z placówki opiekuńczo-wychowawczej sióstr Salezjanek w Pogrzebieniu. Artykuły można składać do kosza przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego.

█ Dekretem Ks. Arcybiskupa w naszej parafii nastąpiła zmiana wikarego: ks. Adrian Przewoźniak został przeniesiony do parafii w Katowicach Józefowcu, skąd do nas przyszedł ks. Mateusz Iwanecki. Księży i ich posługę polecamy Bogu przez wstawiennictwo Pani Uśmiechniętej.

█ Dziś kolekta na potrzeby archidiecezji na działalność edukacyjno-wychowawczą wśród młodzieży w archidiecezji; utrzymanie kościoła akademickiego(krypty katedry). Bóg zapłać!


Polityka Prywatności jest dostępna tutaj.
Copyright © Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.