XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 28 sierpnia 2022 r.

Napisane przez:

█ Dziś 22. Niedziela Zwykła. O godzinie 15.00  zostanie odprawiona uroczysta Msza św. z okazji 60. rocznicy złożenia ślubów zakonnych sióstr Boromeuszek, w tym naszej s. Hieronimy. Zapraszamy do licznego udziału. Jubilatki polecamy modlitwie parafian. Z tej racji nie będzie nieszporów.

█ Od czwartku 1 września powraca stały porządek Mszy św. w tygodniu, czyli Msza św. o 6.30.

█ Kończą się wakacje, rozpoczyna się nowy rok szkolny, dlatego w czwartek 1 września o godzinie 16.30 odprawimy pierwszą Msze św. szkolną w czasie której pobłogosławimy przybory szkolne dla uczniów klas I. Od godziny 15.30 okazja do spowiedzi św.

█ Młodzież naszej parafii, a wśród nich kandydaci do bierzmowania, rozpocznie swój rok formacji od Mszy św. młodzieżowej, która zostanie odprawiona w piątek 16 września, po naszym odpuście.

█ W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota nowego miesiąca. Zapraszamy do Sakramentów św. i na nabożeństwa z tymi dniami związane, które odprawimy po Mszy św. o godzinie 8.00. W piątek na Mszę św. o godzinie 18.00 zapraszamy dzieci odprawiające I piątki miesiąca  i ich rodziny.

█ W sobotę przypada dzień  modlitw o uświęcenie duchowieństwa. Kapłani naszej archidiecezji udają się w tym dniu na swoja coroczną pielgrzymkę do Katedry w Katowicach.

█ Naszych seniorów i chorych parafian odwiedzimy z pasterską posługą w sobotę, przed odpustem, 10 września. Zgłoszenia podopiecznych w zakrystii.

█ Pierwsze spotkanie nowej Rady Parafialnej w czwartek, 1 września, o godzinie 19.00 na probostwie.

█ Okazja do Sakramentu Pokuty w Bazylice jest codziennie od poniedziałku do soboty rano przed Mszą św. o 6.30 i 8.00, oraz po południu od 16.00 do 17.00 (w czwartek od 15.30 do 16.30).

Kancelaria Parafialna czynna w tym tygodniu czynna według stałego planu, czyli w czwartek od 16.00 do 18.00 i w piątek od 9.00 do 11.00.

█ Trwa peregrynacja Obrazu Pani Uśmiechniętej w rodzinach przed Jubileuszem 300-lecia przybycia Świętego Wizerunku Matki Bożej do Pszowa. W zakrystii znajduje się kalendarz odwiedzin, gdzie można zapisać swoją rodzinę, aby zabrać obraz do domu.

█ Ks. Jerzy Szymik zaprasza na spotkania grupy POCO – Pszowskiego Ogniska Cudownie Ocalonych przez Boga i Maryję. Jest to forma katechezy dorosłych odbywająca się raz w miesiącu. Zaproszeni są serdecznie wszyscy parafianie, którzy chcieliby pogłębić swoją wiarę i wiedzę religijną. Pierwsze spotkanie: sobota, 3 września, godz. 19.00, siedziba Towarzystwa Przyjaciół Pszowa przy Szkole Podst. nr 1.

█ W zakrystii i kiosku parafialnym są do nabycia Kalendarz Jubileuszowy na rok 2023 z naszego Sanktuarium w cenie 10 zł, oraz pamiątkowe obrazki jubileuszowe Pani Uśmiechniętej w cenie 20 zł. Staraniem Parafii powstał niezwykły album, książka poświęcona naszej Kalwarii, pt. „Kalwaria Pszowska. Cztery Pory Roku”. To historyczne dzieło wpisuje się w nasz Jubileusz i jest jego pamiątką, a zarazem jest cegiełką na konieczne remonty na kalwarii. Jest do nabycia w Kancelarii, zakrystii i kiosku. Koszt 60 zł.

Parafialny Zespół CARITAS organizuje zbiórkę artykułów szkolnych i środków czystości. Chcemy w ten sposób wspomóc dzieci z placówki opiekuńczo-wychowawczej sióstr Salezjanek w Pogrzebieniu. Artykuły można składać do kosza przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego.

█ Wszystkim wracającym z kończących się wakacji życzymy bezpiecznego powrotu.

█ Dziś kolekta na bieżące potrzeby parafii, a za tydzień na potrzeby archidiecezji na działalność edukacyjno-wychowawczą wśród młodzieży w archidiecezji; utrzymanie kościoła akademickiego(krypty katedry). Bóg zapłać!


Polityka Prywatności jest dostępna tutaj.
Copyright © Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.