XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 24 lipca 2022 r.

Napisane przez:

█ Dziś 17. Niedziela Zwykła. O godzinie 15.15 Nieszpory niedzielne. Dzisiejsza niedziela to także II Światowy Dzień Dziadka i Osób Starszych, ustanowiony przez papieża Franciszka. Dzisiaj homilię głosi nasz parafianin o. Tadeusz Michałek, werbista, który pracuje na misjach w Paragwaju. Podzieli się z nami swoimi misyjnymi doświadczeniami.

█ W poniedziałek 25 lipca przypada wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Dlatego codziennie od poniedziałku do piątku na Mszy św. wieczornej modlimy się za kierowców i o szczęśliwe i bezpieczne podróże, a także pobłogosławimy nasze pojazdy, które prosimy zaparkować na parkingu za kościołem. Zaś do skarbony w tyle kościoła można składać ofiary na akcję: MIVA Polska 1 grosz za 1 km, które to zostaną przekazane na środki transportu dla polskich misjonarzy.

█ Przypominamy, że w czasie wakacji Msze św. są sprawowane w tygodniu o godzinie 8.00 i 18.00. Są jeszcze wolne intencje na czas wakacji.

█ Okazja do Sakramentu Pokuty w Bazylice jest codziennie od poniedziałku do soboty rano przed Mszą św. o 8.00, oraz po południu od 16.00 do 17.00.

Kancelaria Parafialna czynna według stałego planu: czwartek od 16.00 do 18.00 i w piątek od 9.00 do 11.00.

█ Trwa peregrynacja Obrazu Pani Uśmiechniętej w rodzinach przed Jubileuszem 300-lecia przybycia Świętego Wizerunku Matki Bożej do Pszowa. W zakrystii znajduje się kalendarz odwiedzin, gdzie można zapisać swoją rodzinę, aby zabrać obraz do domu.

█ W tym roku od 3 do 7 sierpnia wyrusza 77. Rybnicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy są przyjmowane w każdy piątek po Mszy św. wieczornej w salce GCI. Szczegóły na plakacie w gablotce.

█ W zakrystii i kiosku parafialnym są do nabycia Kalendarz Jubileuszowy na rok 2023 z naszego Sanktuarium w cenie 10 zł, oraz pamiątkowe obrazki jubileuszowe Pani Uśmiechniętej w cenie 20 zł.

█ We wtorek 2. Sierpnia od godziny 15.00 w Ośrodku Zdrowia „NA LAMŻOWCU” odbędą się badania USG Doppler. Szczegóły na plakacie.

█ Dziś kolekta na remont Krypty Katedry Chrystusa Króla, a za tydzień na bieżące potrzeby naszej parafii.  Bóg zapłać!


Polityka Prywatności jest dostępna tutaj.
Copyright © Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.