XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 17 lipca 2022 r.

Napisane przez:

█ Dziś 16. Niedziela Zwykła. O godzinie 15.15 Nieszpory niedzielne. Na godzinę 20.30 zapraszamy na kolejny Apel maryjny i nowennę przed Jubileuszem 300-lecia obecności Obrazu Pani Uśmiechniętej w Pszowie.

█ W sobotę 23 lipca w naszym Sanktuarium odbędzie się II Pielgrzymka Osób Starszych i Chorych  organizowana przez Fundację Donum Caritatis im. Ks. Zdzisława Tronta. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13.30 okazją do Spowiedzi św. i modlitwą prywatną, potem Msza św. pod przewodnictwem ks. bp Grzegorza Olszowskiego. Na zakończenie nabożeństwo maryjne. Od godziny 11.00 na placu kościelnym będzie można przeprowadzić podstawowe badania medyczne (np. pomiar ciśnienia). Serdecznie wszystkich zapraszamy. Prosimy o zorganizowanie przywozu osób starszych i chorych.

█ W przyszłą niedzielę homilię wygłosi nasz parafianin o. Tadeusz Michałek, werbista, który pracuje na misjach w Paragwaju. Podzieli się z nami swoimi misyjnymi przeżyciami.

█ Przyszła niedziela to także II Światowy Dzień Dziadka i Osób Starszych, ustanowiony przez papieża Franciszka.

█ Przypominamy, że w czasie wakacji Msze św. są sprawowane w tygodniu o godzinie 8.00 i 18.00.

█ Okazja do Sakramentu Pokuty w Bazylice jest codziennie od poniedziałku do soboty rano przed Mszą św. o 8.00, oraz po południu od 16.00 do 17.00.

Kancelaria Parafialna czynna według stałego planu: czwartek od 16.00 do 18.00 i w piątek od 9.00 do 11.00.

█ Są jeszcze wolne intencje na czas wakacji.

█ Trwa peregrynacja Obrazu Pani Uśmiechniętej w rodzinach przed Jubileuszem 300-lecia przybycia Świętego Wizerunku Matki Bożej do Pszowa. W zakrystii znajduje się kalendarz odwiedzin, gdzie można zapisać swoją rodzinę, aby zabrać obraz do domu.

█ W tym roku od 3 do 7 sierpnia wyrusza 77. Rybnicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy są przyjmowane w każdy piątek po Mszy św. wieczornej w salce GCI. Szczegóły na plakacie w gablotce.

█ W zakrystii i kiosku parafialnym są do nabycia nowe, pamiątkowe obrazki jubileuszowe Pani Uśmiechniętej w cenie 20 zł.

█ Dziś kolekta comiesięczna kolekta inwestycyjna, a za tydzień na remont Krypty Katedry Chrystusa Króla. Bóg zapłać!


Polityka Prywatności jest dostępna tutaj.
Copyright © Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.