LITURGICZNY OBCHÓD UROCZYSTOŚCI ŚW. APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA – 26 czerwca 2022 r.

Napisane przez:

█ Dziś 13. Niedziela Zwykła, a w naszej parafii przeżywamy tzw. „mały odpust” ku czci Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Homilię odpustową wygłosi i sumie przewodniczył będzie o. Idzi, franciszkanin. W związku z tym, że po sumie odpustowej odbędzie się procesja teoforyczna dookoła Bazyliki, nie będzie Mszy św. o godzinie 12.00. Prosimy nie parkować na drodze procesji. O godzinie 15.15 Nieszpory odpustowe.

█ Od poniedziałku 27 czerwca będzie obowiązywał wakacyjny porządek nabożeństw w tygodniu, a więc Msze św. będą sprawowane o godzinie 8.00 i 18.00.

█ W środę 29 czerwca przypada Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. będą sprawowane o godzinie 7.00, 9.00, 10.30 /za Parafian / i 18.00. Kolekta w tym dniu będzie przeznaczona na Stolicę Apostolską – Świętopietrze.

█ W tym tygodniu przypadają I piątek i sobota nowego miesiąca. Zapraszamy do Sakramentów św.

Kancelaria Parafialna jest czynna w jeszcze w tym tygodniu w wyznaczonych stałych terminach: w czwartek od 16.00 do 18.00 i w piątek od 9.00 do 11.00. Prosimy, aby uregulować płatności związane z zamówionymi intencjami Mszy św. i cmentarzem, ponieważ z racji wakacji Kancelaria będzie nieczynna od 4 do 13 lipca.

█ W gablotce wywieszony jest skład nowej, ale jeszcze niezaprzysiężonej Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Prosimy się z nimi zapoznać.

█ Dzisiaj młodzież oazowa i ministranci zapraszają do kolejnej odpustowej edycji kiermaszu ciast. Dochód tej inicjatywy będzie przeznaczony na tegoroczne rekolekcje oraz działalność wspólnot. Dzisiaj także w naszej parafii odbędzie się zakończenie roku formacyjnego Ruchu Światło- Życie. Zapraszamy Domowy Kościół Rejonu Pszów- Pogrzebień oraz Młodzież oazową. Ks. Adrian organizuje podczas wakacji rekolekcje oazowe w Jaworzynce-Zapasiekach. Z tej racji zwraca się z prośbą o dary spożywcze i chemiczne, papiernicze, które będzie można składać w zakrystii lub bezpośrednio u niego.

█ Z racji wakacji jest możliwość zamówienia intencji, które księża odprawią na urlopie.

█ Przypominamy, że w naszej Bazylice okazja do Sakramentu Pokuty jest codziennie od poniedziałku do soboty rano przed Mszą św. o 6.30 i 8.00, oraz po południu od 16.00 do 17.00.

█ Parafia św. Jerzego w Rydułtowach na rynku informuje, że począwszy od niedzieli 3 lipca, będzie dodatkowa Msza św. o godzinie 20.00 dla wszystkich chętnych, którzy z różnych względów nie zdążyli na msze św. wcześniejsze w swoich parafiach.

█ Wszystkim udającym się na urlop życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku.

█ Dziś odpustowa kolekta parafialna, za tydzień na potrzeby Seminarium Duchownego w Katowicach. Bóg zapłać!


Polityka Prywatności jest dostępna tutaj.
Copyright © Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.