UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ – 12 czerwca 2022 r.

Napisane przez:

█ Dziś przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielne.

█ W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało. Tegoroczna procesja Bożego Ciała wyruszy z naszej świątyni po Mszy św. o godzinie 8.00 i przejdzie następującą trasą: od Bazyliki ulicą Pszowską, Traugutta, potem kawałek ulicą Kruczkowskiego na ulicę Jagienki, gdzie na skwerze z boku bloku Jagiełły 1 będzie 1 ołtarz; potem ulicą Jagienki, Witolda do krzyża na osiedlu Grunwaldzkim, tam 2 ołtarz; dalej ulicą Jagiełły do ulicy Traugutta, gdzie przy posesji nr 57 będzie usytuowany ołtarz nr 3; potem ulicą Traugutta udamy się do 4 ołtarza, który będzie stał na Placu św. Jana Pawła II ( rynek ) i wracamy do Bazyliki. W tym dniu Msze św. będą sprawowane o godzinie 8.00 (w intencji Parafian, za kapłanów posługujących w naszej parafii, o nowe powołania i za naszych kleryków, za naszych nadzwyczajnych szafarzy Eucharystii i ich rodziny oraz za chorych i cierpiących z naszej parafii; potem o godzinie 12.00, 14.00 i 18.00). Prosimy o włączenie się wszystkich sąsiadów i chętnych w pomoc przy budowie ołtarzy. Chciejmy także przystroić nasze domy i ulice na to coroczne wydarzenie. Do procesji zapraszamy poczty sztandarowe, dzieci w bieli do sypania kwiatów i przedstawicieli środowisk działających na terenie naszego miasta, Panie z Koła Gospodyń, strażaków. Po kwiaty do sypania dla dzieci można się zgłaszać do kwiaciarni „Ismena”.  Ze względu na procesję Bożego Ciała prosimy o nie parkowanie samochodów w środę od godz.17 do czwartku do godz.12 na trasie procesji na Osiedlu Grunwaldzkim obok Krzyża, na ulicy Witolda przed blokami 2 i 4 oraz wzdłuż ulicy Jagiełły od sklepu do ulicy Traugutta. Samochody będzie można parkować w tym czasie na parkingu na lodowisku. Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość. Kolekta w tym dniu będzie przeznaczona na remont Katedry Chrystusa Króla w Katowicach. Bóg zapłać!

█ Przez cały tydzień Oktawy Bożego Ciała zapraszamy na godzinę 17.30 na nabożeństwo eucharystyczne z procesją wokół Bazyliki.

█ W przyszłą sobotę 18 czerwca o godzinie 11.00 i 12.30 I Komunia św. dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej nr 1. Z racji tego w środę o godzinie 19.00 próba, a w piątek o godzinie 16.00 dzieci te przystąpią do I Spowiedź św.

█ Za dwa tygodnie w niedzielę 26 czerwca będziemy obchodzić Odpust ku czci Apostołów Piotra i Pawła, tzw. „mały odpust”. Już dziś pragniemy poinformować, iż po sumie odpustowej przejdzie procesja z Najświętszym Sakramentem wokół Bazyliki, dlatego też wypada w tą niedzielę Msza św. o godzinie 12.00. Prosimy nie parkować na drodze procesji.

█ W tym tygodniu w związku z Uroczystością Bożego Ciała Kancelaria Parafialna będzie wyjątkowo czynna w środę od 16.00 do 18.00 i jak zawsze w piątek od 9.00 do 11.00. Prosimy aby uregulować płatności związane z zamówionymi intencjami Mszy św. i cmentarzem. Z początkiem lipca Kancelaria będzie nieczynna.

█ Zachęcamy do przyjęcia kopii Obrazu Pani Uśmiechniętej do naszych domów w ramach peregrynacji. W zakrystii znajduje się kalendarz odwiedzin, gdzie można zapisać swoją rodzinę, aby zabrać obraz do domu. Jest jeszcze wiele wolnych terminów.

█ W gablotce wywieszona jest lista kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej zgłoszonych przez parafian. Prosimy zapoznać się z ich nazwiskami i dzisiaj dokonać wyboru jednego kandydata wpisując jego imię i nazwisko na karteczce i wrzucić do skarbony w tyle Bazyliki. 5. osób z największą ilością głosów wchodzi do Rady Parafialnej. Pozostałymi członkami zostają osoby wchodzące z urzędu i z nominacji Proboszcza.

█ Do kosza przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego, w dalszym ciągu można składać dary, produkty spożywcze i chemiczne. Ofiary pieniężne można składać do skarbonki św. Antoniego, lub na konto parafii (konto Getinbanku) z dopiskiem „Pomoc Ukrainie”.

█ Ks. Adrian organizuje podczas wakacji rekolekcje oazowe w Jaworzynce-Zapasiekach. Z tej racji zwraca się z prośbą o dary spożywcze i chemiczne, papiernicze, które będzie można składać w zakrystii lub bezpośrednio u niego.

█ Spotkanie autorskie z ks. prof. Jerzym Szymikiem będzie miało miejsce w wieczór wigilii Uroczystości Bożego Ciała, środę 15 czerwca, o godz. 19.00, w dużej sali MOK. Ks. Szymik będzie prezentował swój nowy tom wierszy pt. „Ogród”. Na spotkanie zaprasza serdecznie wszystkich parafian i gości Towarzystwo Przyjaciół Pszowa wraz z Biblioteką Miejską i Miejskim Ośrodkiem Kultury. Wstęp wolny.

█ Dziś do nabycia nowy numer „Pani Uśmiechniętej”, „Gościa Niedzielnego” i „Gość specjalny” poświęcony cudom eucharystycznym.

█ Dziś comiesięczna kolekta inwestycyjna na dalsze prace remontowe i inwestycje. Za tydzień kolekta na bieżące potrzeby parafii. Bóg zapłać!


Polityka Prywatności jest dostępna tutaj.
Copyright © Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.