UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 5 czerwca 2022 r.

Napisane przez:

█ Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to święto dopełnienia Tajemnicy Paschalnej, przekazania jej w życie i działanie Kościoła. Dziś wierni mogą uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu „Przybądź, Duchu Stworzycielu” i spełnienie zwykłych warunków odpustu. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielne.

█ Jutro w poniedziałek przypada Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Jest to również Misyjny Dzień Chorych. Od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły roku liturgicznego.

█ W czwartek 9 czerwca obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Pamiętajmy w modlitwie o powołanych i módlmy się
o nowe powołania w Kościele.

█ W przyszłą sobotę 11 czerwca o godzinie 11.00 i 12.30 I Komunia św. dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej nr 4. Z racji tego w czwartek o godzinie 19.00 próba a w piątek o godzinie 16.00 dzieci te przystąpią do I Spowiedź św.

█ Za tydzień przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

█ Tegoroczna procesja Bożego Ciała przejdzie następującą trasą: od Bazyliki ulicą Pszowską, Traugutta, potem kawałek ulicą Kruczkowskiego na ulicę Jagienki, gdzie na skwerze z boku bloku Jagiełły 1 będzie 1 ołtarz; potem ulicą Jagienki, Witolda do krzyża na osiedlu Grunwaldzkim, tam 2 ołtarz; dalej ulicą Jagiełły do ulicy Traugutta, gdzie przy posesji nr 57 będzie usytuowany ołtarz nr 3; potem ulicą Traugutta udamy się do 4 ołtarza, który będzie stał na Placu św. Jana Pawła II ( rynek ) i wracamy do Bazyliki. Zapraszamy na procesję poczty sztandarowe i dzieci do sypania kwiatów. Po kwiaty do sypania można się zgłaszać do kwiaciarni „Ismena”. Udekorujmy nasze domy i ulice na to ważne i piękne wydarzenie.

█ Zbliża się czas wakacji letnich, dlatego prosimy, aby w miesiącu czerwcu uregulować w Kancelarii Parafialnej płatności związane z zamówionymi intencjami Mszy św. i cmentarzem.

█ Trwa peregrynacja Obrazu Pani Uśmiechniętej w rodzinach. Jest to związane z Jubileuszem 300-lecia przybycia Świętego Wizerunku Matki Bożej do Pszowa. W zakrystii znajduje się kalendarz odwiedzin, gdzie można zapisać swoją rodzinę, aby zabrać obraz do domu. Jest jeszcze wiele wolnych terminów.

█ Pragniemy ogłosić, ze w gablotce do publicznej wiadomości wywieszona jest lista kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej zgłoszonych przez parafian. Prosimy się zapoznać z ich nazwiskami i za tydzień na karteczce wpisujemy jedną osobę na którą chcemy oddać głos i wrzucamy do skarbony w tyle Bazyliki. 5 osób z największą ilością głosów wchodzi do Rady Parafialnej. Pozostałymi członkami zostają osoby wchodzące z urzędu i z nominacji Proboszcza.

█ Spotkanie autorskie z ks. prof. Jerzym Szymikiem będzie miało miejsce w wieczór wigilii Uroczystości Bożego Ciała, środę 15 czerwca, o godz. 19.00, w dużej sali MOK. Ks. Szymik będzie prezentował swój nowy tom wierszy pt. „Ogród”. Na spotkanie zaprasza serdecznie wszystkich parafian i gości Towarzystwo Przyjaciół Pszowa wraz z Biblioteką Miejską i Miejskim Ośrodkiem Kultury. Wstęp wolny.

█ Do kosza przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego, w dalszym ciągu można składać dary, produkty spożywcze i chemiczne. Ofiary pieniężne można składać do skarbonki św. Antoniego, lub na konto parafii (konto Getinbanku) z dopiskiem „Pomoc Ukrainie”.

█ Ks. Adrian organizuje podczas wakacji rekolekcje oazowe w Jaworzynce-Zapasiekach. Z tej racji zwraca się z prośbą o dary spożywcze i chemiczne, papiernicze, które będzie można składać w zakrystii lub bezpośrednio u niego.

█ W dzisiejszą niedzielę 5 czerwca kawiarnia „Niebo w mieście” organizuje akcję charytatywną „Kalorie mają moc”. Celem akcji jest pomoc p. Jackowi w walce z glejakiem. Szczegóły na plakacie w gablotce.

█ Dziś kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego, a za tydzień comiesięczna kolekta inwestycyjna na dalsze prace remontowe i inwestycje. Bóg zapłać!


Polityka Prywatności jest dostępna tutaj.
Copyright © Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.