WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 29 maja 2022 r.

Napisane przez:

█ Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nabożeństwo majowe. Dziś pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Matki Bożej Piekarskiej. Polecamy modlitwie wszystkich pątników.

█ Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha św., którą będziemy przeżywać za tydzień w niedzielę. Dlatego też Wspólnota Matki Miłosiernego zaprasza wszystkich na modlitewne czuwanie poprzedzające tę uroczystość, które będzie miało miejsce w sobotę po Mszy św. wieczornej.

█ W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota nowego miesiąca. Zapraszamy do Sakramentów św. Spowiedź dla dzieci w czwartek od godziny 15.30, potem Msza św. szkolna. Naszych chorych i seniorów odwiedzimy z posługą sakramentalną przed odpustem czerwcowym, czyli w sobotę 25 czerwca.

█ W środę 1 czerwca przybędzie do naszej parafii Ks. Abp Adrian Galbas, aby o godzinie 17.00 w czasie uroczystej Mszy św. udzielić Sakramentu Bierzmowania uczniom klas ósmych. W związku z tym w poniedziałek 30 maja o godzinie 19.00 odbędzie się próba bierzmowańców i świadków, a potem okazja do Spowiedzi św. dla świadków. We wtorek 31 maja na godzinę 19.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania na modlitewne czuwanie i Spowiedź św.

█ W przyszłą sobotę 4 czerwca o godzinie 11.00 I Komunia św. dzieci wczesnokomunijnych oraz dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej nr 2. Z racji tego dzień wcześniej, w piątek o godzinie 16.00 dzieci te przystąpią do I Spowiedź św.

█ Za tydzień w niedzielę 5 czerwca o godzinie 10.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji dzieci i rodziców z okazji I rocznicy przyjęcia Komunii św.

█ Tegoroczna procesja Bożego Ciała przejdzie następującą trasą: od Bazyliki ulicą Pszowską, Traugutta, potem kawałek ulicą Kruczkowskiego na ulicę Jagienki, gdzie na skwerze z boku bloku Jagiełły 1 będzie 1 ołtarz; potem ulicą Jagienki, Witolda do krzyża na osiedlu Grunwaldzkim, tam 2 ołtarz; dalej ulicą Jagiełły do ulicy Traugutta, gdzie przy posesji nr 57 będzie usytuowany ołtarz nr 3; potem ulicą Traugutta udamy się do 4 ołtarza, który będzie stał na Placu św. Jana Pawła II ( rynek ) i wracamy do Bazyliki.

█ Zbliża się czas wakacji letnich, dlatego prosimy, aby w miesiącu czerwcu uregulować w Kancelarii Parafialnej płatności związane z zamówionymi intencjami Mszy św. i cmentarzem.

█ W zakrystii i kiosku parafialnym jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Pani Uśmiechniętej”.

█ Młodzież oazowa i ministranci zapraszają dzisiaj do uczestnictwa w kiermaszu ciast. Dochód z tej inicjatywy będzie przeznaczony na wsparcie tegorocznych rekolekcji wakacyjnych, w których nasi młodzi parafianie wezmą udział.

█ Ks. Adrian organizuje podczas wakacji rekolekcje oazowe w Jaworzynce-Zapasiekach. Z tej racji zwraca się z prośbą o dary spożywcze i chemiczne, papiernicze, które będzie można składać w zakrystii lub bezpośrednio u niego.

█ Dziś kolekta na bieżące potrzeby naszej parafii, a za tydzień będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Bóg zapłać!


Polityka Prywatności jest dostępna tutaj.
Copyright © Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.