III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 1 maja 2022 r.

Napisane przez:

█ Dziś 3. Niedziela Wielkanocna. Dziś rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcamy do lektury i rozważania Pisma św.

█ Rozpoczynamy miesiąc maj, miesiąc poświęcony Maryi. Nabożeństwa majowe odprawiamy w tygodniu o godzinie 17.30, w niedziele o godzinie 15.15. Przychodźmy całymi rodzinami. Te nabożeństwa mają nas także przygotować do owocnego przeżycia naszego Jubileuszu.

█ We wtorek 3 maja przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. W czasie każdej mszy św. odnowimy Śluby Jasnogórskie. Msze św. w porządku niedzielnym. O godzinie 14.00 uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny, Członków Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych ich rodzin oraz wszystkich poległych walczących o wolność ojczyzny. Kolekta w tym dniu będzie zebrana na remont katedry Chrystusa Króla w Katowicach. O godzinie 15.15 nabożeństwo majowe.

█ W środę 4 maja przypada wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona naszej archidiecezji, a także hutników i strażaków. Msza św. w intencji naszych strażaków z OSP Pszów i ich rodzin zostanie odprawiona w sobotę 7 maja o godzinie 16.00.

█ W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota nowego miesiąca. Zapraszamy do Sakramentów św. Spowiedź dzieci w czwartek od 15.30 do 16.30. O godzinie 16.30 Msza św. szkolna.

█ Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania.
Kancelaria Parafialna czynna według stałych godzin urzędowania, a więc w czwartek od 16.00 do 18.00 i w piątek od 9.00 do 11.00.

█ Trwa peregrynacja Obrazu Pani Uśmiechniętej w rodzinach w związku z Jubileuszem 300-lecia przybycia Świętego Wizerunku Matki Bożej do Pszowa. W zakrystii znajduje się kalendarz odwiedzin, gdzie można zapisać swoją rodzinę, aby zabrać obraz do domu.

█ Już za dwa tygodnie tzn. od niedzieli 15 maja do niedzieli 22 maja rozpoczniemy Misje Parafialne, które mają nas duchowo przygotować i pomóc nam w przeżyciu tego wielkiego Jubileuszu 300 lat obecności Obrazu Pani Uśmiechniętej w Pszowie. Plan Misji publikujemy w „Pani Uśmiechniętej”, na naszej stronie internetowej i w gablotce. Prosimy o zapoznanie się i zarezerwowanie czasu do udziału w tym ważnym wydarzeniu.

█ W poniedziałek 9 maja na godzinę 19.00 do salki GCI, zapraszamy na spotkanie wszystkich parafian, którzy chcieliby włączyć się w „Synod o synodalności”. W czasie spotkania chcemy wspólnie wsłuchiwać się w głos wiernych świeckich na temat obecnego przeżywania Kościoła, jego bolączek, radości i nadziei. Serdecznie zapraszamy.

█ W zakrystii i kiosku parafialnym jest do nabycia nowy świąteczny numer „Gościa Niedzielnego”, „Pani Uśmiechniętej”, a także nowe jubileuszowe obrazki, obrazki z Modlitwą jubileuszową i Litanią do Pani Uśmiechniętej.

█ Dziś kolekta na bieżące potrzeby naszej parafii, za tydzień na Seminarium Duchowne. Bóg zapłać!

 

█ Ogłoszenie z Miasta
Urząd Miasta Pszów informuje o całkowitym wyłączeniu z ruchu parkingu dolnego obok sklepu „Społem” od 1 maja 2022 r. (NIEDZIELA) od godz. 8.00 do 3 maja 2022 r. (WTOREK) do godz. 24.00.


Polityka Prywatności jest dostępna tutaj.
Copyright © Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.