II NIEDZIELA WIELKANOCNA – NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 24 kwietnia 2022 r.

Napisane przez:

█ Dziś 2. Niedziela Wielkanocna, Święto Miłosierdzia Bożego. O godzinie 15.00 odprawimy nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Dzisiejsza niedziela, to także Dzień Dobra organizowany przez Caritas Archidiecezji Katowickiej. Szczegóły na naszej stronie internetowej. Rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Do kosza przy ołtarzu Miłosierdzia można składać dary, produkty spożywcze i chemiczne jako pomoc uchodźcom, ale chcemy także podzielić się z dziećmi z ośrodka opiekuńczego ss. Salezjanek w Pogrzebieniu. Na godzinę 20.30 zapraszamy Apel maryjny i nowenna przed Jubileuszem 300-lecia przybycia Obrazu Pani Uśmiechniętej do Pszowa

█ W poniedziałek 25. kwietnia przypada Święto św. Marka, Ewangelisty, dlatego po Mszy św. o godzinie 8.00 udamy się pod krzyż przed Bazyliką, aby modlić się o urodzaje i błogosławieństwo dla ludzkiej pracy.

█ We wtorek 26. kwietnia przypada liturgiczny obchód Uroczystości św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

█ W czwartek o godzinie 16.30 Msza św. szkolna.

█ Okazja do Spowiedzi św. w Bazylice według stałego planu, z małą zmianą, otóż w czwartki ze względu na Mszę św. szkolną spowiedź będzie od 15.30 do 16.30.

Kancelaria Parafialna czynna według stałych godzin urzędowania, a więc w czwartek od 16.00 do 18.00 i w piątek od 9.00 do 11.00.

█ Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy miesiąc maj, miesiąc poświęcony Maryi. Nabożeństwa majowe odprawiamy w tygodniu o godzinie 17.30, w niedziele o godzinie 15.15. Przychodźmy całymi rodzinami. Te nabożeństwa mają nas także przygotować do owocnego przeżycia naszego Jubileuszu.

█ Trwa peregrynacja Obrazu Pani Uśmiechniętej w rodzinach w związku z Jubileuszem 300-lecia przybycia Świętego Wizerunku Matki Bożej do Pszowa. W zakrystii znajduje się kalendarz odwiedzin, gdzie można zapisać swoją rodzinę, aby zabrać obraz do domu.

█ W zakrystii i kiosku parafialnym jest do nabycia nowy świąteczny numer „Gościa Niedzielnego”, „Pani Uśmiechniętej”, a także nowe jubileuszowe obrazki, obrazki z Modlitwą jubileuszową i Litanią do Pani Uśmiechniętej.

█ Wszystkie dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na najbliższą Mszę Świętą szkolną by wspólnie cieszyć się ze zmartwychwstania Pana Jezusa. Prosimy aby dzieci ubrały się na biało. Po Mszy świętej jeśli pogoda na to pozwoli na placu kościelnym odbędzie się zabawa wielkanocna oraz poczęstunek. Zapraszamy do udziału.

█ Dziś kolekta na CARITAS naszej archidiecezji, a za tydzień na bieżące potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać!


Polityka Prywatności jest dostępna tutaj.
Copyright © Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.