IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 27 marca 2022 r.

Napisane przez:

█ Dziś 4. Niedziela Wielkiego Postu – LAETARE. Dzisiaj ostatnia niedziela naszych Parafialnych Wielkopostnych Rekolekcji„Powróćmy do konfesjonału”.  Niech zasiane Boże Słowo uczyni nasze przeżywanie Sakramentu Pojednania i Pokuty jeszcze bardziej świadome, bardziej umotywowane i pobożne. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

█ W tym tygodniu przypadają I piątek i sobota nowego miesiąca. Zapraszamy do Sakramentów św. Okazja do Spowiedzi św. w Bazylice jest codziennie od poniedziałku do soboty przed Mszą św. o godzinie 6.30 i 8.00, a także od godziny 16.00 do 17.00. Nie odkładajmy Spowiedzi na ostatnie dni przed Świętami.

█ Zapraszamy na Nabożeństwa pasyjne Wielkiego Postu:

Droga Krzyżowa: dla dzieci w czwartek połączona z Mszą św. szkolną o godzinie 16.30; w każdy piątek rano po mszy św. o godzinie 8.00 i popołudniu o godzinie 17.15 oraz w soboty o godzinie 15.00 na Pszowskiej Kalwarii /wyjście z Bazyliki/

Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym w każdą niedzielę o godzinie 15.15.

█ W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, rozpoczęliśmy w naszej parafii peregrynację Obrazu Pani Uśmiechniętej w rodzinach. Jest to związane z Jubileuszem 300-lecia przybycia Świętego Wizerunku Matki Bożej do Pszowa. W zakrystii znajduje się kalendarz odwiedzin, gdzie można zapisać swoją rodzinę, aby zabrać obraz do domu. Obraz zabieramy po wieczornej Mszy św. w wybrany przez siebie dzień i zwracamy przed wieczorną Mszą św. dnia następnego.

█ Na środę 6 kwietnia nasza parafia organizuje wyjazd na „Pasję” do Teatru w Cieszynie. Wyjazd o godzinie 15.00, koszt przejazdu i biletu 50 zł.

Odwiedziny chorych i seniorów przed Świętami Wielkanocnymi, będą miały miejsce w sobotę 9 kwietnia w godzinach porannych.

█ Za tydzień w niedzielę 3 kwietnia swoje kolejne urodziny obchodzi ks. wikary Jakub Dudek. W tym dniu Msza św. w jego intencji o godzinie 10.30. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

█ Zwracamy się z gorącą prośbą o pomoc dla uchodźców. Jak sami widzimy sytuacja jest dynamiczna i wymaga długotrwałych i skoordynowanych działań. Zespołu CARITAS w salce GCI w środę od 9.00 do 11.00 i piątek od 16.00 do 17.00 odbiera potrzebne produkty i przyjmuje propozycje niesienia pomocy. Do kosza przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego, można w dalszym ciągu składać dary. Oczywiście mają to być produkty nowe, tym bardziej jest już wiosna i potrzebne są ubrania letnie. Między innymi uchodźcy z Ukrainy zostali rozlokowani w naszym Domu Parafialnym. Potrzeba wolontariuszy, aby ich pobyt zorganizować i nieść konkretną pomoc. Informacje dotyczące pomocy uchodźcom, którzy przebywają w naszym mieście, są umieszczone na stronie miejskiej Pszowa. Ofiary pieniężne można składać do skarbonki św. Antoniego, lub na konto parafii (konto Getinbanku) z dopiskiem „Pomoc Ukrainie”.

█ W zakrystii i kiosku parafialnym jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”, a także „Gość extra” poświęcony św. o. Pio; jest nowy numer „Pani Uśmiechniętej”, paschaliki wielkanocne” CARITAS w cenie 8 zł, z których zebrane ofiary przekazane są na pomoc charytatywną.

█ Dziś kolekta na zapłacenie rachunków za energię i gaz, a za tydzień na bieżące potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Bóg zapłać!


Polityka Prywatności jest dostępna tutaj.
Copyright © Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.