II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 13 marca 2022 r.

Napisane przez:

█ Dziś 2. Niedziela Wielkiego Postu. Od dzisiaj przez kolejne dwie niedziele, będziemy przeżywać Wielkopostne Parafialne Rekolekcje Niedzielne. W te trzy kolejne niedziele zostaną wygłoszone nauki rekolekcyjne. Hasło tych rekolekcji brzmi: „Powróćmy do konfesjonału”. Zapraszamy do przeżywania tego czasu wsłuchując się w Słowo Boże.

O godzinie 15.15 odprawimy Gorzkie Żale z Kazaniem pasyjnym. Dziś obchodzimy rocznicę wyboru papieża Franciszka na Stolice Piotrową. Pamiętajmy o nim w modlitwie.

Nabożeństwa pasyjne Wielkiego Postu:

Droga Krzyżowa: dla dzieci w czwartek połączona z Mszą św. szkolną o godzinie 16.30; w każdy piątek rano po mszy św. o godzinie 8.00 i popołudniu o godzinie 17.15 oraz w soboty o godzinie 15.00 na Pszowskiej Kalwarii /wyjście z Bazyliki/

Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym w każdą niedzielę o godzinie 15.15.

█ W piątek na godzinę 19.00 zapraszamy na Mszę św. młodzieżową całą młodzież naszej parafii, a zwłaszcza kandydatów do Bierzmowania.

█ W sobotę 19 marca przypada Uroczystość św. Józefa. O godzinie 8.00 odprawimy Mszę św. w intencji mężów i ojców naszej parafii.

█ Przypominamy, że okazja do Spowiedzi św. w Bazylice jest codziennie od poniedziałku do soboty przed Mszą św. o godzinie 6.30 i 8.00, a także od godziny 16.00 do 17.00. Nie odkładajmy Spowiedzi na ostatnie dni przed Świętami.

█ W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego 25 marca, rozpoczniemy w naszej parafii peregrynację Obrazu Pani Uśmiechniętej w rodzinach. Jest to związane z Jubileuszem 300 lecia przybycia Świętego Wizerunku Matki Bożej do Pszowa. W tym nawiedzeniu chcemy złożyć hołd Maryi, podziękować za jej macierzyńską opiekę nad nami i polecać jej wszystkie sprawy naszej codzienności, a zwłaszcza zawierzać naszą parafię i nasze rodziny. W zakrystii znajduje się kalendarz odwiedzin, gdzie można zapisać swoją rodzinę, aby zabrać obraz do domu w konkretny dzień. Zachęcamy do tego, aby zapraszać do wspólnej modlitwy całą rodzinę, bliskich i sąsiadów. Obraz zabieramy po wieczornej Mszy św. w wybrany przez siebie dzień i zwracamy przed wieczorną Mszą św. dnia następnego.

█ W przyszłą niedziele 20 marca o godzinie 20.30 Apel maryjny i nowenna przed Jubileuszem 300-lecia przybycia Obrazu Pani Uśmiechniętej do Pszowa.

█ Zwracamy się z gorącą prośbą o zgłaszanie się chętnych do przyjęcia uchodźców z Ukrainy w swoim domu. Zdajemy sobie sprawę, że decyzja jest trudna, ale sytuacja tych ludzi jest dramatyczna. Zgłoszenia przyjmujemy w czasie dyżurów naszego Zespołu CARITAS w salce GCI w środę od 9.00

do 11.00 i piątek od 16.00 do 17.00 lub telefonicznie, kontaktując się z księdzem proboszczem. Informacje dotyczące pomocy uchodźcom są umieszczone na stronie miejskiej Pszowa. Tam też znajdziemy potrzebne numery telefonów. W poniedziałek w MOK-u w Pszowie o godzinie 17.00 spotkanie wolontariuszy, którzy pragną w jakikolwiek sposób włączyć się w pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Do kosza przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego, można składać dary, potrzebne są zupy błyskawiczne –„instant, gorący kubek”, śpiwory, koce, pościel, środki czystości, środki chemiczne i higieniczne. Oczywiście mają to być produkty nowe. Ruszyła także akcja Paczka dla Ukrainy. Szczegóły na stronie internetowej parafii i w gablotce parafialnej.

Ofiary pieniężne można składać do skarbonki św. Antoniego, lub przelewem na konto parafii (konto Getinbanku) z dopiskiem „Pomoc Ukrainie”.

█ W zakrystii i kiosku parafialnym jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”, a także „Gość extra” poświęcony św. o. Pio; jest nowy numer „Pani Uśmiechniętej”, paschaliki wielkanocne” CARITAS w cenie 8 zł, z których zebrane ofiary przekazane są na pomoc charytatywną. Pojawiły się także dwie nowe publikacje „Mały modlitewnik wielkopostny” i „Wszystko o Wielkanocy” w cenie 5 zł, które pomogą nam w przeżywaniu czasu Wielkiego Postu.

█ Dziś comiesięczna kolekta inwestycyjna, a przed kościołem zbiórka na Fundusz Misyjny AD  GENTES, którą przeprowadzą Panie z Parafialnego Zespołu CARITAS i Legionu Maryi. Za tydzień kolekta na potrzeby archidiecezji a zwłaszcza na wsparcie Domu Księży Emerytów i Sądu Metropolitalnego. Bóg zapłać!

 

***

WAŻNA  INFORMACJA – pomoc duszpasterska dla uchodźców

Liturgia bizantyńska sprawowana jest przez ks. Wołodymira:

– w Tychach w kościele św. Krzysztofa w każdą niedzielę o godz. 13. 00
– w Sosnowcu w kościele św. Jacka w każdą niedzielę o godz. 15. 00
– w Gliwicach w kaplicy NSPJ Sióstr Boromeuszek w każdą niedzielę
  o godz. 10:30.

Spowiedź święta w języku ukraińskim – katedra Chrystusa Króla w Katowicach – w każdy piątek w godz. 11:00 – 13:00.
W razie pytań ks. Wołodymir Łytwyniw jest dostępny pod numerem telefonu +48 514 841 933.

 

***

Błażej Gawliczek OMI – nasz parafianin pracuje na Ukrainie
Prowincja M O N M N Delegatura Prowincjalna na Ukrainie

Ul. Ostatnia 14, 60-102 POZNAŃ, Polska
Nr rachunku:
64 1240 1763 1111 0000 1813 2416
Tytułem: Pomoc Ukrainie


Polityka Prywatności jest dostępna tutaj.
Copyright © Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.