I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 6 marca 2022 r.

Napisane przez:

█ Dziś 1. Niedziela Wielkiego Postu, Niedziela Trzeźwości. Wykorzystajmy czas Wielkiego Postu, czas łaski w trosce o nasze uświęcenie i zbawienie. Zachęcamy do podjęcia postanowień wielkopostnych, wyrzeczeń i uczynków miłosierdzia. O godzinie 15.15 odprawimy Gorzkie Żale z Kazaniem pasyjnym.

█ Środą Popielcową rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu. To czas nawrócenia, pokuty i miłosierdzia. W Wielkim Poście rozważamy Mękę Pańską uczestnicząc w nabożeństwach pasyjnych:

– Droga Krzyżowa w każdy piątek rano po mszy św. o godzinie 8.00 i popołudniu o godzinie 17.15 oraz w soboty o godzinie 15.00 na Pszowskiej Kalwarii /wyjście z Bazyliki/

– Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym w każdą niedzielę o godzinie 15.15.

Zalecania za zmarłych, których będziemy wspominać w czasie Drogi Krzyżowej, można składać w zakrystii i do skarbony przed zakrystią.

█ W środę 9. marca  o godzinie 17.00 w salce GCI za probostwem spotkanie członków Parafialnego Zespołu CARITAS. Oczekujemy także na nowe osoby, chcące włączyć się w działalność charytatywną.

█ W czwartek na 16.30 zapraszamy na Mszę św. szkolną, w czasie której poświęcimy świece i książeczki do nabożeństwa, dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.

█ W przyszłą sobotę 12 marca, w godzinach przedpołudniowych, odwiedzimy naszych chorych i seniorów z posługą sakramentalną. Podopiecznych zgłaszamy w zakrystii do czwartku.

█ Od przyszłej niedzieli, 2. Niedzieli Wielkiego Postu i przez kolejne dwie niedziele, wzorem roku ubiegłego, będziemy przeżywać Wielkopostne Parafialne Rekolekcje Niedzielne. W te trzy niedziele zostaną wygłoszone
nauki rekolekcyjne. Hasło tegorocznych rekolekcji brzmi: „Powróćmy do konfesjonału”.

█ W przyszłą niedzielę 13 marca obchodzimy rocznicę wyboru papieża Franciszka na Stolice Piotrową. Pamiętajmy o nim w modlitwie.

█ W zakrystii i kiosku parafialnym jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Pani Uśmiechniętej”, a także świece „paschaliki wielkanocne” CARITAS w cenie 8 zł, z których zebrane ofiary przekazane są na pomoc charytatywną. Pojawiły się także dwie nowe publikacje „Mały modlitewnik wielkopostny” i „Wszystko o Wielkanocy” w cenie 5 zł, które pomogą nam w przeżywaniu czasu Wielkiego Postu.

█ Po ustaleniach z władzami miasta, postanowiono, aby wszystkie ważne informacje dotyczące pomocy uchodźcom z Ukrainy pochodziły z jednego źródła, dlatego wszelkie informacje na temat organizacji pomocy, a także przyjmowania uchodźców, są umieszczane na stronie miejskiej Pszowa. Tam też znajdziemy potrzebne numery telefonów. Do kosza przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego, można składać dary, które zostaną przekazane do transportów pomocowych na Ukrainę. Potrzebne są śpiwory, koce, pościel, środki czystości, środki chemiczne i higieniczne. Oczywiście mają to być produkty nowe. Ruszyła akcja Paczka dla Ukrainy. Szczegóły na stronie internetowej parafii i w gablotce parafialnej.

█ Dziś kolekta na bieżące potrzeby parafii. Za tydzień comiesięczna kolekta inwestycyjna, a przed kościołem zbiórka na Fundusz Misyjny AD GENTES, którą przeprowadzą Panie z Parafialnego Zespołu CARITAS i Legionu Maryi. Bóg zapłać!

 

  1. Ofiary na pomoc Ukrainie, można składać przed do skarbonki św. Antoniego w tyle kościoła lub przelewem bezpośrednio na konto bankowe naszej parafii /konto GetinBanku/ z dopiskiem „Pomoc Ukrainie”.
  2. Do kosza przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego, można składać śpiwory, koce, pościel, środki czystości, środki chemiczne i higieniczne. Oczywiście mają to być produkty nowe.
  3. Ruszyła akcja Paczka dla Ukrainy w odpowiedzi na inwazję Rosji na Ukrainę. Ideą akcji jest tworzenie gotowej paczki przez polskie rodziny, wspólnoty parafialne, Szkolne Koła Caritas dla rodzin na Ukrainie, bądź przekazywane na miejscu uchodźcom z Ukrainy, którzy nie posiadają środków do życia. Paczkę należy przygotować według konkretnej listy 34 produktów, która jest dostępna w na stronie diecezjalnej Caritas w aktualnościach https://katowice.caritas.pl oraz w informacjach parafialnych. Prosimy o zakupienie wyłącznie wskazanych produktów, umieszczenie ich w kartonowym pudle o wymiarach: szerokość 53 cm x głębokość 40 cm x wysokość 26 cm. Masa paczki powinna wynosić max. 16-18 kg. Do paczki wkładamy również list napisany po ukraińsku, którego treść jest również do pobrania ze strony internetowej Caritas. Kartony powinny być wytrzymałe i zamykane od góry. Prosimy o niezaklejanie zamknięcia. Gotowe kartony przekazujemy do parafii w do salki GCI najlepiej w czasie dyżuru Pań z Zespołu CARITAS, w tygodniu po Mszy św. o godz. 8.00 do 9.00. W tej sprawie prosimy kontaktować się bezpośrednio z księżmi.
  4. Po ustaleniach z władzami miasta, postanowiono, aby wszystkie ważne informacje pochodziły z jednego źródła, dlatego wszelkie informacje na temat organizacji pomocy, a także przyjmowania uchodźców, są umieszczane na stronie miejskiej Pszowa. Tam też znajdziemy potrzebne numery telefonów.
  5. Jest możliwość zgłoszenia chętnych rodzin do przyjęcia uchodźców w domach prywatnych. Potrzebne są następujące dane: imię i nazwisko osoby przyjmującej do kontaktu, telefon, adres lokalu, ilość deklarowanych osób do przyjęcia /ilość pomieszczeń, deklarowany czas pobytu uchodźców, rodzaj budynku (dom wolnostojący, kamienica, mieszkanie w bloku). Przyjmowanie uchodźców odbywa się na koszt przyjmującego, który zabezpiecza nocleg, media oraz wyżywienie. W miarę możliwości parafialna CARITAS służy pomocą finansową. Prosimy zatem o rozważne podejmowanie decyzji według własnych możliwości finansowych. Zgłoszenia są przyjmowane przez stronę internetową Urzędu Miasta, gdzie znajdują się ważne informacje i w salce GCI w środę 9.03 w godzinach od 9.00 – 11.00 przez Panie z Parafialnego Zespołu CARITAS.
  6. Inne ważne informacje będą podawane sukcesywnie.

Polityka Prywatności jest dostępna tutaj.
Copyright © Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.