NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 09 stycznia 2022 r.

Napisane przez:

█  Dziś Święto Chrztu Pańskiego. Na każdej Mszy św. odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Prosimy ze sobą przynieść świece. O godzinie 15.15 Nieszpory kolędowe.

█ Od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły roku liturgicznego.

█ Tzw. Msze św. „ kolędowe” sprawowane są według wcześniej podanego planu. W czasie Mszy św. zostanie udzielone specjalne błogosławieństwo naszych domostw. Poświęconą w Uroczystość Objawienia Pańskiego kredę i wodę można zabrać do naszych domów wraz z pamiątkowym kolędowym obrazkiem. Na drzwiach piszemy C+M+B 2022 i kropimy wodą święconą mieszkanie. W odpowiedzi na indywidualne zaproszenia na kolędę, księża osobiście kontaktują się telefonicznie i umawiają na dogodny termin. Ofiary kolędowe, które co roku parafianie składali na rzecz remontów i inwestycji parafii, można składać bezpośrednio na konto parafii, do skarbony w tyle kościoła lub Kancelarii Parafialnej, z dopiskiem KOLĘDA 2022.

█ W przyszłą niedzielę na godzinę 20.30 zapraszamy na Apel maryjny i nowennę przed Jubileuszem 300-lecia przybycia Obrazu Pani Uśmiechniętej do Pszowa. W ten sposób przez kolejne miesiące pragniemy włączyć się w przygotowanie do tego radosnego Jubileuszu. Również za tydzień w niedzielę, w ramach nieszporów niedzielnych, pragniemy zorganizować „ Kolędowanie dzieci”. Zapisy chętnych przyjmujemy w zakrystii.

█ Zapraszamy i przypominamy, iż okazja do Spowiedzi św. jest codziennie od poniedziałku do soboty przed Mszą św. o godzinie 6.30 i 8.00 oraz od 16.00 do 17.00.

█ W tym tygodniu Kancelaria Parafialna wraca do stałych godzin urzędowania, a więc czwartek od 16.00 do 18.00 i piątek od 9.00 do 11.00. Wszystkie ważne sprawy, w tym związane z pogrzebem, załatwiamy po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie z księżmi.

█ W dniu 21 stycznia, w piątek, Parafia nasza organizuje wyjazd na JASEŁKA do teatru w Cieszynie. Wyjazd o godzinie 15.00. Koszt biletu i przejazdu wynosi 50 zł. Zapisy w zakrystii. [AKTUALIZACJA: BRAK MIEJSC]

█ Zapraszamy do nabycia nowego numeru „Gościa Niedzielnego” i „ Pani Uśmiechniętej”, gdzie znajdziemy statystykę parafialną za miniony rok.

█ Dziś kolekta na bieżące potrzeby naszej parafii, a za tydzień na potrzeby archidiecezji z przeznaczeniem na funkcjonowanie instytucji archidiecezjalnych zaangażowanych w apostolstwo słowa, m. in. Radio eM. Bóg zapłać!


Polityka Prywatności jest dostępna tutaj.
Copyright © Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.