NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY, JEZUSA, JÓZEFA I MARYI – 26 grudnia 2021 r.

Napisane przez:

█ Dziś II Dzień Świąt Bożego Narodzenia, a zarazem Święto Św. Rodziny. Jest to dzień modlitw o świętość małżeństw i rodzin. O godzinie 14.00 odprawimy Mszę św. w intencji rodzin naszej parafii, w czasie której odnowimy przyrzeczenia małżeńskie. Aby umożliwić udział we Mszy św. świątecznej jak największej liczbie parafian, dzisiaj także dodatkowa Msza św. o godzinie 15.30.

█ W tym pięknym świątecznym czasie, Duszpasterze składają serdeczne życzenia wszystkim parafianom i gościom. Niech Boża Dziecina błogosławi obficie obdarowuje potrzebnymi łaskami. Dziękujemy wszystkim za przesłane życzenia i wyrazy pamięci. Jednocześnie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tych Świąt Bożego Narodzenia przez udekorowanie naszej Bazyliki i przygotowanie liturgii. Bóg zapłać.

█ W poniedziałek 27 grudnia przeżywamy Święto świętego Jana, Apostoła i Ewangelisty. W tradycji Kościół święci w tym dniu wino.

█ We wtorek 28 grudnia przypada Święto św. Młodzianków. O godzinie 9.00 odprawimy Mszę św. w intencji wszystkich dzieci parafii.

█ W piątek 31 grudnia o godzinie 16.00 Mszą św. w intencji Parafian, zakończymy stary rok, rok 2021. Po Mszy św. nabożeństwo dziękczynne i przebłagalne. Ks. Arcybiskup Wiktor Skworc udziela w tym dniu diecezjanom i wiernym przebywającym na terenie archidiecezji katowickiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

█ W sobotę 1 stycznia, NOWY  ROK, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze św. według porządku niedzielnego, dodatkowa Msza św. o godzinie 15.30 / zamiast nieszporów /. W tym dniu odmawiając publicznie hymn do Ducha św. w celu uproszenia łaski światła i pomocy Bożej w nowym roku, możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach. To także pierwsza sobota miesiąca.

█ W niedzielę 2 stycznia kazanie  wygłosi i udzieli błogosławieństwa prymicyjnego nasz parafianin neoprezbiter ks. Przemysław Kaziszyn. Spotkanie kolędowe grup parafialnych z neoprezbiterem odbędzie się po nieszporach w domu parafialnym. Zapisy w zakrystii.

█ Jak to już zapowiadaliśmy nie ma w tym roku tradycyjnej kolędy. Już w tym tygodniu rozpoczynamy sprawowanie Mszy św. tzw.” kolędowych”. Terminy celebracji Eucharystii w intencji poszczególnych ulic, dzielnic naszej parafii zamieszczone są w naszych publikatorach. W czasie Mszy św. zostanie udzielone specjalne błogosławieństwo naszych domostw. Ofiary, które co roku parafianie składali z racji kolędy na rzecz remontów i inwestycji parafii, można składać bezpośrednio na konto parafii, do skarbony w tyle kościoła lub Kancelarii Parafialnej, z dopiskiem KOLĘDA 2022. Księża będą się kontaktować indywidualnie telefonicznie i umawiać się na odwiedziny duszpasterskie z rodzinami, które złożyły stosowne zaproszenie. Bóg zapłać!

█ W tym tygodniu Kancelaria Parafialna jest nieczynna. Zapraszamy dopiero po nowym roku w piątek 7 stycznia 2022 r. w godzinach od 9.00 do 11.00. Wszystkie ważne sprawy, w tym związane z pogrzebem, załatwiamy po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie z księżmi.

█ W związku z ciągle niepewną sytuacją związaną z Covid-19, odwiedziny chorych ograniczamy tylko do wezwań w zagrożeniu życia, lub do wezwań indywidualnych.

█ W kiosku parafialnym można nabyć nowy numer „Pani Uśmiechniętej”, „Gościa Niedzielnego”, „ Małego Gość Niedzielny”.

█ W przyszłą niedzielę kolekta na bieżące potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać!


Polityka Prywatności jest dostępna tutaj.
Copyright © Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.