I NIEDZIELA ADWENTU – 28 listopada 2021 r.

Napisane przez:

█  Dziś 1 Niedziela Adwentu, a wraz z nią rozpoczynamy nowy rok duszpasterski, który przeżywać będziemy pod hasłem: : „Posłani w pokoju Chrystusa”, wpisuje się on w trzyletni cykl: „Eucharystia daje życie”. I Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości. Na 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielne.

█ Tradycyjnie w Adwencie odprawiamy Msze święte roratnie. Zapraszamy dzieci z lampionami. Prosimy, aby gromadziły się przed Mszą św. wokół s. Felicjii oraz Pań Katechetek. Roraty odprawiamy:

dla dzieci w poniedziałek, wtorek i środę o godzinie 18.00, zaś w czwartek o godzinie 16.30 (podczas Mszy szkolnej);

dla młodzieży w piątek o godzinie 19.00;

dla dorosłych w sobotę o godzinie 6.30.

█ Z racji Adwentu chcemy włączyć się w łańcuch dobra i obdarować potrzebujących, dlatego przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia pojawi się kosz, do którego można złożyć produkty spożywcze, słodycze i artykuły chemiczne. Te dobroci chcemy dostarczyć potrzebującym, a także dzieciom z Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Pogrzebieniu, prowadzonej przez Siostry Salezjanki.

Prosimy o współpracę, aby dotrzeć do najbardziej potrzebujących. Informacje można przekazać w czasie dyżurów Zespołu CARITAS w każdą środę po Mszy św. o godz. 8.00 w naszej kawiarence, a także wrzucając karteczki z adresami tych osób do skarbonki św. Antoniego.

█ W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota nowego miesiąca. Zapraszamy do Sakramentów św., które niechaj nam pomogą w dobrym przeżyciu Adwentu.

█ W związku z wzrastającą liczba zachorowań na Covid 19, odwiedziny chorych ograniczamy tylko do wezwań w zagrożeniu śmierci. Jeśli sytuacja się poprawi, to odwiedzimy chorych i seniorów przed Świętami Bożego Narodzenia.

█ Terminy celebracji Eucharystii tzw. „Mszy św. Kolędowych” w okresie Bożego Narodzenia, w intencji poszczególnych ulic, bloków i dzielnic naszej parafii, zamieszczamy na stronie internetowej, w gazetce i gablotce. Szczegóły co do celebracji tych spotkań będą jeszcze podane.

Kancelaria Parafialna jest czynna dwa razy w tygodniu: w czwartek od 16.00 do 18.00 i w piątek od 9.00 do 11.00. Od czwartku 2 grudnia do Świąt Bożego Narodzenia, w godzinach urzędowania kancelarii, można potwierdzić swoje obecne rezerwacje miejsca w ławkach i złożyć związane z tym ofiary. Od stycznia będziemy przyjmować nowe rezerwacje, w zależności od wolnych miejsc.

█ Zgodnie z wieloletnią tradycją w sobotę 4 grudnia o godzinie 9.00 odbędzie się w naszej Bazylice msza święta w intencji wszystkich górników i emerytów oraz członków ich rodzin. Na tą okoliczność prosi się wszystkich górników i emerytów o przybycie na zbiórkę o godzinie 8.30 przed Miejski Ośrodek Kultury w Pszowie. Mile będą widziani górnicy w galowych mundurach górniczych. O godzinie 8.45 nastąpi przemarsz w asyście orkiestry dętej i poczty sztandarowej do Pszowskiej Bazyliki. Po mszy św. odbędzie się sesja zdjęciowa przed Bazyliką.

█ 11 grudnia o godzinie 10.00 w kościele św. Bartłomieja Apostoła w Głogówku nasz parafianin dk Przemysława Kaziszyna przyjmie Święcenia Kapłańskie. Chcemy udać się tam w zorganizowanej grupie autokarem. Zapisy dla chętnych w zakrystii. Koszt 30 zł. Zaś w niedzielę 12 grudnia o godzinie 15.30 w naszej Bazylice, neoprezbiter Przemysław odprawi Mszę św. Prymicyjną. Już dziś zapraszamy do wspólnego świętowania tej pięknej uroczystości.

█ Ze względu na wzrastającą liczbę zachorowań na Covid-19, przypominamy o przestrzeganiu przepisów sanitarnych. W kościele obowiązuje pełne zasłanianie nosa i ust maseczką. Prosimy o dezynfekcję rąk. Stanowczo prosimy, aby Komunię św. przyjmować wyłącznie na rękę. Stosujmy się do tych zarządzeń dla naszego wspólnego dobra.

█ W kiosku parafialnym można nabyć nowy numer „Pani Uśmiechniętej”, „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”, jak również opłatki na stół wigilijny i świece CARITAS na stół wigilijny jako pomoc charytatywna dzieciom.

█ Dziś kolekta na bieżące potrzeby naszej parafii, a zwłaszcza na zapłacenie rachunków za prąd i gaz w naszych budynkach parafialnych. Przed kościołem ogólnopolska zbiórka funduszy na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej.

Za tydzień kolekta na bieżące potrzeby parafii, a przed kościołem Panie z Parafialnego Zespołu CARITAS i Legionu Maryi przeprowadzą zbiórkę na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.


Polityka Prywatności jest dostępna tutaj.
Copyright © Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.