ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO – 26 września 2021 r.

Napisane przez:

█ Dziś Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego. Dziękujemy Bogu za dar tej świątyni, za jej budowniczych, ofiarodawców i dobrodziejów. Wspomnimy duszpasterzy, którzy tu kiedyś posługiwali służąc wiernie Ludowi Bożemu. O godzinie 15.15 udamy się procesyjnie na cmentarz. Początek nabożeństwa w kościele. Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii i do skarbony przed zakrystią. Dziś o godzinie 12.00 Msza św. Rodzinna z błogosławieństwem indywidualnym dla rodzin i małżeństw. Dzisiaj jesienne Liczenia wiernych.

█ W tym tygodniu będziemy przeżywać I piątek i I sobotę nowego miesiąca, to dni naszej wewnętrznej odnowy. Zapraszamy do Sakramentów św. W I piątek o godzinie 18.00 Msza św. w intencji dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin obchodzących I piątki. W czwartek od 15.30 okazja do Spowiedzi św. dla wszystkich dzieci i Msza św. szkolna o 16.30.

█ Za tydzień w sobotę odwiedzimy naszych seniorów i chorych w godzinach porannych. Zgłoszenia jak zawsze do czwartku w zakrystii.

█ Od piątku rozpoczynamy miesiąc październik, miesiąc Różańca św. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu będą odprawiane o godzinie 7.30/ prowadzą poszczególne Róże Różańcowe / i o godzinie 17.15 / prowadzą poszczególne grupy i wspólnoty parafialne /, w niedzielę o godzinie 15.15. Porządek przewodniczenia tym nabożeństwom umieszczony jest na stronie internetowej, w gablotce i „Pani Uśmiechniętej”. Proszę się z nim zapoznać. Na nabożeństwa przychodźmy wspólnie, całymi rodzinami, zachęcajmy innych, odmawiajmy różaniec w naszych domach. Intencja modlitewna, która niechaj nam towarzyszy w czasie odmawiania różańca, to uświęcenie naszych rodzin i całej parafii, oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

█ We wtorek 28 września o godzinie 17.00  w salce GCI spotkanie rodziców dzieci wczesnokomunijnych z s. Apollonią.

█ W środę 29 września o godzinie 19.00 w kaplicy ss. Boromeuszek, odbędzie się pierwsza katecheza dla rodziców dzieci wczesnokomunijnych i klas III przygotowujących się do I Komunii św.

█ W czwartek 30 września o godzinie 19.00 na probostwie spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej.

X Archidiecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca tym razem do Sanktuarium św. Józefa w Rudzie Śląskiej odbędzie się w sobotę 9 października. Rozpoczęcie o godz. 10.30. Chcemy udać się tam autokarem. Wyjazd godzina 8.30. Zapisy w zakrystii, koszt wyjazdu 20 zł. Serdecznie zapraszamy.

█ Młodzież zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniach oazowych Ruchu Światło- Życie w każdy piątek. Rozpoczęcie od Eucharystii o 18.00 a następnie spotkanie formacyjne.

█ Zapraszamy wszystkich ministrantów, a także chłopców chcących dołączyć do grona ministrantów na zbiórkę co sobotę o godzinie 10.00 do salek GCI, a dziewczynki zapraszamy na spotkanie Dzieci Maryi również w soboty o godzinie 10.00

█ Parafia nasza organizuje SEMINARIUM ODNOWY WIARY. To 10 dniowe rekolekcje oparte na modlitwie Słowem Bożym. Seminarium odbywa się co poniedziałek od 27 września w godzinach od 19.00 do 21.00, w Domu Parafialnym za strażą. W najbliższy poniedziałek pierwsze spotkanie.

█ Zapraszamy do udziału w kursie ewangelizacyjnym Nowe Życie od 1 do 3 października, zapisy i więcej szczegółów na stronie internetowej parafii oraz fanpage’u Wspólnoty Matki Miłosiernego.

Kancelaria Parafialna jest czynna w czwartek od 16.00 do 18.00 i piątek od 9.00 do 11.00.

█ Dziś kolekta na bieżące potrzeby nasze parafii, a za tydzień na potrzeby Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach. Bóg zapłać!


Polityka Prywatności jest dostępna tutaj.
Copyright © Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.