XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 5 września 2021 r.

Napisane przez:

█ Dziś 23. Niedziela Zwykła. To „Dzień Solidarności z Afgańczykami”. Modlimy się o pokój w Afganistanie oraz w intencji Afgańczyków. W przyszłą niedzielę 12 września br. zgodnie z zarządzeniem przed kościołem Panie z Parafialnego Zespołu CARITAS i Legionu Maryi, przeprowadzą zbiórkę na rzecz cierpiącego narodu afgańskiego. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielne.

█ W środę 8 września przypada Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Jest to zarazem nasz Odpust Parafialny. Z racji beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego oraz Uroczystości Najświętszej Maryi Panny Piekarskiej, głównej patronki archidiecezji, które przypadają w przyszłą niedzielę, wyjątkowo w tym roku, uroczystości odpustowe odprawiane będą właśnie w sam dzień Urodzin Maryi. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału i świętowania, które rozpoczniemy już we wtorek uroczystymi Nieszporami maryjnymi o godzinie 17.30, potem Msza św. z uroczystości. Zaś w środę Msze św. odprawimy o godzinie 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i Pontyfikalna o godzinie 17.00. Odpust zakończymy Apelem maryjnym o godzinie 20.30. Kazania odpustowe głosi ks. prałat Władysław Nieszporek, były proboszcz i kustosz sanktuarium piekarskiego. Niech nas nie zabraknie w tym dniu na Mszy św., szczególnie zapraszamy na Mszę św. w intencji parafian i pielgrzymów o godzinie 17.00, której przewodniczył będzie Ks. Abp Wiktor Skworc, Metropolita Katowicki.

█ Rozpoczął się nowy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy i przypominamy o cotygodniowej Mszy św. szkolnej w każdy czwartek o godzinie 16.30.

█ W czwartek 9 września o godzinie 19.30 zostanie odprawiona Msza św. przez księży Dekanatu Pszów o błogosławieństwo dla swoich parafii. Zapraszamy do udziału naszych parafian, a  także wiernych z całego dekanatu.

█ W przyszłą niedzielę nasz nowy wikary, tegoroczny neoprezbiter ks. Jakub Dudek, przeprowadzi akcję powołaniową, wygłosi kazanie i udzieli błogosławieństwa prymicyjnego.

█ Przypominamy, że w naszej Bazylice okazja do Sakramentu Pokuty jest codziennie od poniedziałku do soboty przed Mszą św. o godzinie 6.30 i 8.00, oraz po południu od 16.00 do 17.00.

Kancelaria Parafialna jest czynna w czwartek od 16.00 do 18.00 i piątek od 9.00 do 11.00. Ważne sprawy prosimy wcześniej skonsultować telefonicznie.

█ W poniedziałek 13 września nauki przedślubne dla narzeczonych o godzinie 19.00 w Domu Parafialnym za strażą pożarną.

█ Od środy 15 września rozpoczniemy przyjmowanie intencji mszalnych za zmarłych na rok 2022. Początek godzina 15.00.

█ W imieniu Sióstr Salezjanek dziękujemy wszystkim, którzy złożyli dary, które zostały przekazane dzieciom przebywającym w Wielofunkcyjnej Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej im. M.Laury Meozzi w Pogrzebieniu.

█ Dziś kolekta na potrzeby archidiecezji, a zwłaszcza na działalność edukacyjno-wychowawczą wśród młodzieży w archidiecezji i utrzymanie kościoła akademickiego w krypcie katedry. Za tydzień kolekta na remont katedry Chrystusa Króla w Katowicach. Bóg zapłać!


Polityka Prywatności jest dostępna tutaj.
Copyright © Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.