XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 8 sierpnia 2021 r.

Napisane przez:

█ Dziś 19 Niedziela Zwykła. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielne.

█ W piątek 13 sierpnia przypada kolejny Dzień fatimski. Tak jak w minionym roku, z racji pandemii, pielgrzymujemy do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Turzy Śląskiej indywidualnie, nie ma pielgrzymki grupowej. O godzinie 11.30 różaniec fatimski, a wspólna Msza św. celebrowana w intencji naszej parafii zostanie odprawiona w tamtejszym sanktuarium o godz. 12.00.

█ W sobotę 14 sierpnia od godziny 13.30 rozpocznie się w naszym Sanktuarium Pielgrzymka Chorych i Starszych organizowana przez Fundację Donum Caritatis im. Ks. Zdzisława Tronta, na którą zapraszamy także i naszych parafian. W programie okazja do Spowiedzi św., Msza św. i nabożeństwo. Przy okazji pielgrzymki naszą parafię odwiedzi mobilny zespół szczepień. W godzinach od 12.00 do 17.00 każdy będzie mógł skorzystać i zaszczepić się jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson bądź dwudawkową szczepionką Pfizer. Nie trzeba się rejestrować, ani zapisywać na szczepienia, wystarczy przyjść z dowodem osobistym do specjalnego autobusu szczepiącego, który będzie się znajdował przy Domu Parafialnym . Będzie też możliwość zbadania ciśnienia i saturacji  w namiocie przy Bazylice.

█ W przyszłą niedzielę 15 sierpnia przypada Odpust Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Słowo Boże wygłosi i sumie będzie przewodniczył tegoroczny neoprezbiter z diecezji gliwickiej pochodzący z parafii w Lisowie ks. Michał Jendrzok . Po Mszach św. udzieli także błogosławieństwa prymicyjnego. W tym dniu zostanie zebrana comiesięczna kolekta inwestycyjna na dalsze remonty i inwestycje. W czasie każdej Mszy św. święcimy zioła i kwiaty. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory Maryjne. Z racji Odpustu, w sobotę, o godzinie 16.00 odprawimy Drogę Krzyżową wokół naszej Bazyliki. O godzinie 17.30 w sobotę odprawimy Nieszpory Maryjne.

█ Przypominamy, że w naszej Bazylice okazja do Sakramentu Pokuty jest codziennie od poniedziałku do soboty rano przed Mszą św. o godzinie 8.00, oraz po południu od 16.00 do 17.00.

Kancelaria Parafialna jest czynna w czwartek od 16.18.00 i piątek od 9.00 do 11.00. Ważne sprawy prosimy wcześniej skonsultować telefonicznie. Numery telefonów księży znajdują się na naszej stronie internetowej i w gablotce.

█ W niedzielę 22 sierpnia przypada doroczna Pielgrzymka Kobiet i Dziewcząt do Sanktuarium w Piekarach Śląskich. Chcemy udać się tam autokarem, dlatego prosimy o zapisanie się na listę w zakrystii, aby zorientować się ilu będzie chętnych.

█ Wszystkim przebywającym na wakacjach życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku.

█ Dziś kolekta na bieżące potrzeby naszej parafii, a za tydzień comiesięczna kolekta inwestycyjna. Bóg zapłać!


Polityka Prywatności jest dostępna tutaj.
Copyright © Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.