XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 25 lipca 2021 r.

Napisane przez:

█ Dziś 17 Niedziela Zwykła. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielne. Dziś z racji przypadającego wspomnienia św. Krzysztofa, po Mszach św. do południa, nastąpi pobłogosławienie kierowców i pojazdów ze specjalną modlitwą. Z racji tego wydarzenia można wspomóc misjonarzy w ramach „Akcji św. Krzysztof 1 grosz za 1 kilometr”. Ofiary na rzecz zakupu środków transportu dla misjonarzy można składać do skarbony ustawionej w tyle kościoła.

█ W związku z przypadającym w dzisiejszą niedzielę Pierwszym Światowym Dniem Dziadków i Osób Starszych, który przeżywamy pod hasłem „Ja jestem z tobą przez wszystkie dni”, jutro w poniedziałek 26 lipca o godzinie 8.00 odprawimy Mszę św. w intencji wszystkich babć i dziadków oraz wszystkich seniorów naszej parafii o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski. W tym dniu przypada bowiem wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. odprawimy stosowne nabożeństwo. Na stronie internetowej naszej parafii zamieszczamy przesłanie Papieża Franciszka skierowane do naszych seniorów. Zapraszamy do lektury.

█ W miesiącach lipcu i sierpniu obowiązuje wakacyjny porządek Mszy św. w tygodniu, czyli Msze św. są sprawowane o godzinie 8.00 i 18.00.

█ Przypominamy, że w naszej Bazylice okazja do Sakramentu Pokuty jest codziennie od poniedziałku do soboty rano przed Mszą św. o godzinie 8.00, oraz po południu od 16.00 do 17.00.

Kancelaria Parafialna jest czynna w czwartek od 16.18.00 i piątek od 9.00 do 11.00. Ważne sprawy prosimy wcześniej skonsultować telefonicznie. Numery telefonów księży znajdują się na naszej stronie internetowej i w gablotce.

█ Wszystkim przebywającym na wakacjach życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Nie zapominajmy o modlitwie, niedzielnej Eucharystii i o świadectwie chrześcijańskiego życia.

█ Dziś kolekta na bieżące potrzeby parafii, a za tydzień na potrzeby Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego. Bóg zapłać!


Polityka Prywatności jest dostępna tutaj.
Copyright © Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.