ODPUST KU CZCI ŚW. APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA – 27 czerwca 2021 r.

Napisane przez:

█ Dziś przypada tradycyjny Odpust ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła, tzw. „mały odpust”. Witamy pielgrzymów i gości, którzy przybyli na nasz odpust. Homilie odpustowe głosi nasz parafianin, o. Błażej Gawliczek OMI, obecnie pracujący na Ukrainie. Po sumie odbędzie się procesja teoforyczna. Nie będzie Mszy o godzinie 12.00. Prosimy tak zaparkować samochody, żeby można było przejść z procesją wokół bazyliki. Na godzinę 15.15 zapraszamy na nieszpory odpustowe.

█ Od jutra, 28 czerwca, będzie obowiązywał wakacyjny porządek Mszy św. w tygodniu: godzina 8:00 i 18:00.

█ We wtorek, 29 czerwca, przypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte będą sprawowane o godzinie 7.00, 9.00, 10.30 i 18.00. Kolekta w tym dniu będzie przeznaczona na Stolicę Apostolską jako Świętopietrze (roczna danina, którą papież wykorzystuje w celach dobroczynnych).

█ W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do sakramentów św.

█ Przypominamy, że w naszym kościele okazja do sakramentu pokuty i pojednania jest od poniedziałku do soboty rano przed Mszą o godzinie 8.00 i popołudniu w godzinach 16.00-17.00.

█ Jest możliwość zamówienia intencji, które księża odprawią na urlopie.

█ Odwiedzimy chorych i starszych parafian wrócą w normalnym porządku po wakacjach. Nagłe przypadki prosimy zgłosić telefonicznie. Starsze i chore osoby mogą korzystać z posługi nadzwyczajnych szafarzy i co niedzielę przyjmować komunię świętą – szczegóły na stronie internetowej w zakładce „Szafarze”.

█ Kancelaria parafialna w nadchodzącym tygodniu będzie czynna w czwartek (16.00-18.00) i piątek (09.00-11.00). Od 5 do 17 lipca kancelaria będzie nieczynna. Prosimy o załatwienie spraw związanych z intencjami Mszy św. i opłatami cmentarnymi. Wszystkie inne sprawy załatwiamy po wcześniejszym kontakcie telefonicznym. Numery księży znajdują się na stronie internetowej parafii w zakładce „Kontakt” oraz w gablotkach.

█ W środy po Mszy o godzinie 8.00 czynna jest nasza parafialna kawiarenka, prowadzona przez Parafialny Zespół CARITAS.

█ Ks. Adrian organizuje dla młodzieży w dniach 14-31 lipca w Brennej Leśnicy letnie rekolekcje oazowe. Zwraca się z prośbą o wsparcie przez zbiórkę produktów spożywczych i sanitarnych. Dary te można składać w zakrystii. Za każdy dar dziękujemy.

█ Dziś młodzież oazowa i ministranci zapraszają na odpustowy kiermasz ciast. Dochód z tej inicjatywy będzie przeznaczony na dofinansowanie tegorocznych letnich rekolekcji oraz parafialną działalność ministrantów i młodzieży w parafii. Dziękujemy za wsparcie i udział.

█ Zapisy na tegoroczną 76. Pielgrzymkę Rybnicką odbywać się będą od 1 lipca wyłącznie przez stronę internetową pielgrzymka.rybnik.pl . Na tej stronie również znajdziemy wszystkie potrzebne informacje na temat tegorocznej pielgrzymki.

█ Wszystkim udającym się na urlop życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku.

█ Dziś odpustowa kolekta na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Za tydzień kolekta na potrzeby Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach. Bóg zapłać.


Polityka Prywatności jest dostępna tutaj.
Copyright © Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.