V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 2 maja 2021 r.

Napisane przez:

█ Dziś 5. Niedziela Wielkanocna. Na godzinę 15.15 zapraszamy na nabożeństwo majowe.

█ Trwa miesiąc maj, zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych. W naszej Bazylice nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie po Mszy św. o godzinie 8.00 /za wyjątkiem tradycyjnych nabożeństw parafialnych/ i po Mszy św. wieczornej. W niedziele o godzinie 15.15.

█ W poniedziałek 3 maja przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. W czasie każdej mszy św. odnowimy Śluby Jasnogórskie. Msze św. w porządku niedzielnym. O godzinie 10.30 uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny, Członków Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych ich rodzin oraz wszystkich poległych walczących o wolność ojczyzny. Kolekta w tym dniu będzie zebrana na remont katedry Chrystusa Króla w Katowicach. O godzinie 15.15 nabożeństwo majowe.

█ We wtorek 4 maja przypada wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona naszej archidiecezji, a także hutników i strażaków.

█ W tym tygodniu przypadają I czwartek i piątek nowego miesiąca. Zapraszamy do Sakramentów św.

█ W czwartek 6 maja o godzinie 19.00 w Bazylice katecheza dla rodziców dzieci, które w tym roku przystąpią do I Spowiedzi i Komunii św.

█ W sobotę przypada Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

█ Świętowanie jubileuszy małżeńskich zaplanowano na niedzielę 23 maja br. Ze względu na sytuację epidemiczną uroczystości odbędą się w czterech parafiach:

– Katowice, katedrze Chrystusa Króla, godz. 12.00;

– Ruda Śląska, parafia św. Józefa (sanktuarium), godz. 11.30;

– Rybnik, parafia św. Antoniego (bazylika), godz. 12.00;

– Pszów, parafia Narodzenia NMP (bazylika), godz. 12.00.

Zapisy przez stronę internetową: https://rodzina.archidiecezjakatowicka.pl/wazne/66-jubileusze-malzenskie-2021 lub telefonicznie: 519 546 196.

█ Wiemy, że sytuacja w której wszyscy się znajdujemy nadal na wielu frontach naszego życia stanowi poważną trudność w odniesieniu do spraw związanych ze zdrowiem, pracą, nauką, wiarą.  Mimo wszystko jednak jako duszpasterze i animatorzy chcemy stworzyć bezpieczną przestrzeń w procesie trwania w formacji i umocnieniu wiary dla naszej młodzieży zmierzającej do sakramentu Bierzmowania. W nawiązaniu do poprzednich katechez połączonych z Eucharystią i okazją do Spowiedzi Świętej w Bazylice mając na względzie sytuację, którą wszyscy przeżywamy chcemy ponowić taką formę przygotowania w następujące dni dla konkretnych klas:

– 06.05.2021 (Czwartek godz.17.00) Klasa VIII A i VIII B SP4

– 07.05.2021 (Piątek godz.17.00) Klasa VIII C SP 4 Kandydaci z SP 2 oraz Kandydaci uczący się poza Pszowem.

Możliwość Spowiedzi Świętej przed każdą z Mszy Świętych od 16.00 do 17.00 Będą przekazane pomocne informacje w celu odpowiedniego duchowego przygotowania się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

█ W dalszym ciągu obowiązują zasady funkcjonowania naszego życia społecznego, również i kościelnego w czasie pandemii. Od 4 maja zwiększa się liczba wiernych w czasie nabożeństw: 1 os. na 15m2. Pierwszeństwo mają osoby, które zamówiły intencję. Zachęcamy do korzystania z telewizyjnych, radiowych i internetowych transmisji Mszy św. i nabożeństw, korzystając z dyspensy Arcybiskupa Katowickiego od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy św.

█ Przypominamy, że w naszej Bazylice okazja do Sakramentu Pokuty jest codziennie od poniedziałku do soboty rano przed Mszą św. o 6.30 i 8.00, oraz po południu od 16.00 do 17.00.

Kancelaria Parafialna czynna w czwartek od 16.00 do 18.00 i w piątek od 9.00 do 11.00. Prosimy o załatwienie spraw związanych z zamówionymi intencjami Mszy św. oraz opłatami cmentarnymi.

█ Dziś kolekta na potrzeby Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach. Za tydzień kolekta na bieżące potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać!

Panteon Górnośląski w Katowicach zaprasza na film dokumentalny. „ŚLĄSCY BOHATEROWIE”, który opowiada o śląskiej drodze do niepodległości. Można go zobaczyć:  2 maja 2021 r., godz. 10:00 – TVP3 Katowice, oraz 4 maja 2021 r., godz. 17:10 – TVP Historia.

 

Informacje na temat materiałów i produkcji medialnych powstałych w związku z 100.rocznicą wybuchu III powstania śląskiego.

  1. Film dokumentalny „Śląscy bohaterowie” w reż. Kamila Niesłonego – Debiut producencki Panteonu Górnośląskiego we współpracy z TVP3. Dokument ten jest przypomnieniem kontekstu historycznego i dramatycznych wydarzeń III powstania śląskiego, uzupełnionym o relacje członków rodzin powstańców. Autorom udało się również odnaleźć archiwalne wypowiedzi uczestnika tamtych wydarzeń oraz przypomnieć dokumenty zachowane w polskich i niemieckich archiwach. Premiera odbędzie się w niedzielę 2 maja o godz. 10:00 na antenie TVP3 Katowice. Powtórka zaplanowana jest na 4 maja o godz. 17:10 na kanale TVP Historia.
  2. Spot „Tobie Polsko” przygotowany przez Kancelarię Prezydenta RP. W roli głównej wystąpił Kawaler Orderu Orła Białego – Franciszek Pieczka, syn powstańca śląskiego. Poniżej linki do produkcji opublikowanej w mediach społecznościowych:
    – YouTube – https://www.youtube.com/watch?v=j2wKFK1HByQ
    – Facebook – https://fb.watch/5bFACGbdxo/
    – Twitter – https://twitter.com/pl1918/status/1388097401047629824?s=21

Polityka Prywatności jest dostępna tutaj.
Copyright © Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.