IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA – 25 kwietnia 2021 r.

Napisane przez:

█ Dziś Niedziela Dobrego Pasterza. W sposób szczególny będzie nam towarzyszyć intencja modlitewna o nowe powołania, o zachowanie powołań i o uświęcenie duchowieństwa. Słowo Boże głosi dzisiaj o. Dominik Ochlak – Misjonarz Oblat Maryi Niepokalanej, opowie o przygotowaniu do Wolontariatu Misyjnego, Festiwalu Życia oraz innych inicjatywach dla młodzieży na Śląsku, które Przygotowuje Oblackie Centrum Młodzieży. Po Mszach Świętych można nabyć książki z wypraw rowerowych z młodymi oraz wesprzeć to dzieło materialnie.

█ W dzisiejszą niedzielę 25 kwietnia br. o godzinie 12.00 w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach odprawiona zostanie Msza św. w intencji wszystkich tegorocznych maturzystów. Przewodniczyć jej będzie i homilię wygłosi bp Adam Wodarczyk. Msza św. zainauguruje diecezjalny tydzień modlitwy za maturzystów, który w przededniu ich egzaminów ma być  duchowym dla nich wsparciem w ich nauce, a potem także w podejmowaniu życiowych wyborów. Wydarzenie zapowiadane jest na Facebooku: https://www.facebook.com/events/361512348443401. Za pośrednictwem specjalnego formularza zamieszczonego na stronie internetowej naszej archidiecezji, młodzi mogą zgłaszać chęć bycia objętymi modlitwą. Również poprzez ten formularz można podjąć się modlitwy za nich, w ich intencji. Zachęcamy.

█ W tym tygodniu przypadają I czwartek i piątek nowego miesiąca. Zapraszamy do Sakramentów św.

█ W czwartek 29 kwietnia obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego. Mszy św. w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu przewodniczył będzie i homilię wygłosi bp Grzegorz Suchodolski. W tym samym dniu Ksiądz Arcybiskup Wiktor odprawi Mszę św. o godz.18-tej w katedrze w intencji księży męczenników, a także z prośbą o łaskę beatyfikacji Sługi Bożego ks. Jana Franciszka Machy. Zachęcamy duszpasterzy do udostępnienia wiernym tej informacji i duchowej łączności z tymi religijnymi obchodami. Będzie istniała możliwość skorzystania w tym dniu z pośrednictwa telewizji internetowej „Dom Józefa” (www.domjozefa.tv) oraz Radia eM (transmisja z katowickiej katedry).

█ W sobotę 1 maja przypada Święto Św. Józefa, rzemieślnika. O godzinie 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji pracodawców, pracowników i bezrobotnych.

█ Od soboty rozpoczynamy maj, miesiąc w którym zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych. W naszej Bazylice nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie po Mszy św. o godzinie 8.00 /za wyjątkiem tradycyjnych nabożeństw parafialnych/ i po Mszy św. wieczornej. W niedziele o godzinie 15.15.

█Świętowanie jubileuszy małżeńskich zaplanowano na niedzielę 23 maja br. Ze względu na sytuację epidemiczną uroczystości odbędą się w czterech parafiach:

– Katowice, katedrze Chrystusa Króla, godz. 12.00;

– Ruda Śląska, parafia św. Józefa (sanktuarium), godz. 11.30;

– Rybnik, parafia św. Antoniego (bazylika), godz. 12.00;

– Pszów, parafia Narodzenia NMP (bazylika), godz. 12.00.

Zapisy przez stronę internetową: https://rodzina.archidiecezjakatowicka.pl/wazne/66-jubileusze-malzenskie-2021 lub telefonicznie: 519 546 196.

█ W dalszym ciągu obowiązują obostrzenia dotyczące zasad funkcjonowania naszego życia społecznego, również i kościelnego. Przypominamy o ograniczonej liczbie wiernych w czasie nabożeństw. Pierwszeństwo mają osoby, które zamówiły intencję. Zachęcamy do korzystania z telewizyjnych, radiowych i internetowych transmisji Mszy św. i nabożeństw, korzystając z dyspensy Arcybiskupa Katowickiego od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy św.

█ Przypominamy, że w naszej Bazylice okazja do Sakramentu Pokuty jest codziennie od poniedziałku do soboty rano przed Mszą św. o 6.30 i 8.00, oraz po południu od 16.00 do 17.00.

Kancelaria Parafialna czynna w czwartek od 16.00 do 18.00 i w piątek od 9.00 do 11.00. Prosimy o załatwienie spraw związanych z zamówionymi intencjami Mszy św. oraz opłatami cmentarnymi.

█ Dziś kolekta na bieżące potrzeby naszej parafii. Ofiary na potrzeby parafii można także składać do skarbony w tyle kościoła lub bezpośrednio na konto parafii, którego numer znajduje się na stronie internetowej. Za tydzień kolekta na potrzeby Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach. Bóg zapłać!


Polityka Prywatności jest dostępna tutaj.
Copyright © Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.