III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 18 kwietnia 2021 r.

Napisane przez:

█ Dziś Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcamy do prywatnej lektury Pisma św. pamiętając, że to żywe Słowo Boże, które jest drogowskazem na naszej drodze życia.

█ W piątek 23 kwietnia przypada Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

█ Za tydzień przypada Niedziela Dobrego Pasterza. W sposób szczególny będzie nam towarzyszyć intencja modlitewna o nowe powołania, o zachowanie powołań i o uświęcenie duchowieństwa. W tą niedzielę Słowo Boże głosił będzie o. Dominik Ochlak – Misjonarz Oblat Maryi Niepokalanej, opowie o przygotowaniu do Wolontariatu Misyjnego, Festiwalu Życia oraz innych inicjatywach dla młodzieży na Śląsku, które Przygotowuje Oblackie Centrum Młodzieży. Po Mszach Świętych będzie można nabyć książki z wypraw rowerowych z młodymi oraz wesprzeć to dzieło materialnie.

█ Również w przyszłą niedzielę, 25 kwietnia br. o godzinie 12.00 w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach odprawiona zostanie Msza św. w intencji wszystkich tegorocznych maturzystów. Przewodniczyć jej będzie i homilię wygłosi bp Adam Wodarczyk. Msza św. zainauguruje diecezjalny tydzień modlitwy za maturzystów, który w przededniu ich egzaminów ma być  duchowym dla nich wsparciem w ich nauce, a potem także w podejmowaniu życiowych wyborów. Wydarzenie zapowiadane jest na Facebooku: https://www.facebook.com/events/361512348443401. Za pośrednictwem specjalnego formularza zamieszczonego na stronie internetowej naszej archidiecezji, młodzi mogą zgłaszać chęć bycia objętymi modlitwą. Również poprzez ten formularz można podjąć się modlitwy za nich, w ich intencji. Zachęcamy.

█ W dalszym ciągu obowiązują obostrzenia dotyczące zasad funkcjonowania naszego życia społecznego, również i kościelnego. Przypominamy o ograniczonej liczbie wiernych w czasie nabożeństw. Pierwszeństwo mają osoby, które zamówiły intencję. Zachęcamy do korzystania z telewizyjnych, radiowych i internetowych transmisji Mszy św. i nabożeństw, korzystając z dyspensy Arcybiskupa Katowickiego od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy św.   

█ Przypominamy, że w naszej Bazylice okazja do Sakramentu Pokuty jest codziennie od poniedziałku do soboty rano przed Mszą św. o 6.30 i 8.00 oraz popołudniu od 16.00 do 17.00.

Kancelaria Parafialna czynna według normalnego porządku, a więc w czwartek od 16.00 do 18.00 i w piątek od 9.00 do 11.00.

█ Dziś comiesięczna kolekta inwestycyjna na konieczne remonty i inwestycje naszej parafii. Za tydzień na bieżące potrzeby naszej parafii. Ofiary na potrzeby parafii można także składać do skarbony w tyle kościoła lub bezpośrednio na konto parafii, którego numer znajduje się na stronie internetowej. Bóg zapłać!

█ Ks. Proboszcz Andrzej w imieniu własnym i całej najbliższej rodziny, składa serdeczne podziękowanie za przekazane kondolencje w związku ze śmiercią brata Krzysztofa. Bóg zapłać za modlitwy, zamówione Msze św. i życzliwą pamięć.


Polityka Prywatności jest dostępna tutaj.
Copyright © Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.