NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ – NIEDZIELA PALMOWA – 28 marca 2021 r.

Napisane przez:

█ Dziś Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Błogosławieństwo gałązek palmowych nastąpi w czasie każdej Mszy św. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

█ W gablotce, na stronie internetowej parafii i w „Pani Uśmiechniętej” umieszczony jest plan Spowiedzi św. w Bazylice, a także plan nabożeństw i ceremonii związanych z obchodami Wielkiego Tygodnia i Świąt. Serdecznie prosimy się z nim zapoznać. Mimo ograniczonej liczby uczestników nabożeństw, zachęcamy parafian do indywidualnego nawiedzenia Bazyliki i prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy i Bożym Grobie, a także uczczenia Krzyża, jednak bez możliwości ucałowania, a jedynie przez stosowny pokłon. W Wielką Sobotę nie będzie tradycyjnego obrzędu błogosławienia pokarmów. Na naszej stronie internetowej zamieszczamy tekst Błogosławieństwa stołu przed uroczystym posiłkiem w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, który niechaj posłuży nam w czasie śniadania wielkanocnego w naszych rodzinach. Kolekta w czasie ceremonii w Wielki Czwartek będzie przeznaczona na świąteczną dekorację naszej Bazyliki, a w Wielki Piątek i Sobotę na potrzeby chrześcijan w Ziemi Świętej.

█ Za tydzień NIEDZIELA  ZMARTWYCHWSTANIA  PAŃSKIEGO – Msze św. jak w każdą niedzielę. Dodatkowa Msza św. o godzinie 15.30 w miejsce świątecznych nieszporów. Podobnie w Poniedziałek Wielkanocny – II Dzień Świąt.

█ W związku z obecną sytuacją epidemiczną, przed Świętami nie będzie tradycyjnych odwiedziny chorych, wzywamy kapłana tylko na wypadek zagrożenia życia. Chorzy i seniorzy mogą skorzystać z posługi nadzwyczajnych szafarzy, którzy w niedzielę i święta przynoszą Komunię św. do domów, jednak tylko po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

Kancelaria Parafialna czynna będzie w Wielkim Tygodniu tylko w Wielką Środę po południu od 16.00 do 18.00, zaś po Świętach w czwartek i w piątek według normalnego planu.

█ W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną i nowymi ograniczeniami, w naszym kraju, w czasie nabożeństw w kościele może uczestniczyć tylko ograniczona liczba wiernych, 1 osoba na 20 m2. Pierwszeństwo mają osoby, które zamówiły intencję. Wchodzimy tylko bocznym wejściem przez kaplicę. Siadamy w ławkach, w miejscach oznaczonych. Należy zachować wszystkie zasady dotyczące bezpieczeństwa, dezynfekcję, stosowny dystans, zasłanianie ust i nosa. Stanowczo prosimy, aby przyjmować Komunię świętą wyłącznie na rękę. Zachęcamy do korzystania z telewizyjnych, radiowych i internetowych transmisji Mszy św. i nabożeństw.

█ U s. Agaty lub w zakrystii można złożyć datki na kwiaty i dekoracje związane z Ciemnicą i Bożym Grobem.

█ W zakrystii i kiosku parafialnym jest do nabycia nasza gazetka „Pani Uśmiechnięta”, „Gość Niedzielny”, oraz paschaliki wielkanocne CARITAS, z których zebrane ofiary przekazane są jako pomoc charytatywna.

█ Dziś kolekta na zapłacenie za energię i gaz.  Za tydzień świąteczna kolekta na potrzeby naszej parafii, w II Święto kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego i Katolicki Uniwersytet Lubelski. Ponieważ trwa zagrożenie epidemiczne, dlatego prosimy, aby ofiary na potrzeby parafii składać także do skarbony w tyle kościoła lub bezpośrednio na konto parafii, którego numer znajduje się na stronie internetowej. Bóg zapłać!


Polityka Prywatności jest dostępna tutaj.
Copyright © Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.