V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 21 marca 2021 r.

Napisane przez:

█ Dziś 5. Niedziela Wielkiego Postu. Od dziś rozpoczynamy II część Wielkiego Postu, mającą charakter pasyjny. Począwszy od dzisiejszej niedzieli aż do Wielkiego Piątku zostają zasłonięte krzyże. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

█ W Wielkim Poście zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych, w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.

█ W czwartek 25 przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego –Dzień Świętości Życia, Dzień modlitw w intencji poczętych, a nienarodzonych. W tyle kościoła wyłożono stosowne materiały, deklaracje przystąpienia do Dzieła Adopcji Dziecka Poczętego. Można zabrać je do domu wypełnić i przynieść w tym dniu do świątyni, aby w sposób uroczysty złożyć je na ręce kapłana w czasie Mszy św. o godzinie 6.30, 8.00 i 18.00.

█ W związku z zaostrzonymi przepisami związanymi z pandemią została odwołana czwartkowa Msza św. szkolna, a przyjęta intencja zostanie odprawiona o godzinie 18.00.

█ Wspólnoty Ruchu Światło Życie Oazy młodzieżowej oraz Domowego Kościoła Rejonu Pszów- Pogrzebień zapraszamy na Pasyjny Wieczór Wspólnoty, który się odbędzie w piątek 16.03 od godziny 19.00 W programie. Okazja do Spowiedzi Świętej, Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z Namiotem Spotkania, konferencja i Eucharystia.

█ Zapraszamy do udziału w rekolekcje on-line, na stronie Facebooku Wspólnoty Matki Miłosiernego i naszej parafii :

– dla dzieci „Wyprawa po Skarb”, od poniedziałku do piątku

– dla dorosłych i młodzieży „Jaki Ojciec taki Syn”, w soboty Wielkiego Postu o godzinie 19:00.

Rekolekcje w TVP3:

dla dzieci 22-24 marca w (poniedziałek-środa), godz. 9:30;

– dla młodzieży 22-24 marca (poniedziałek-środa), godz. 12:30;

– dla dorosłych 26-28 marca (piątek-niedziela), godz. 20:30,

█ Za tydzień przypada Niedziela Palmowa Męki Pańskiej, pamiątka uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. W czasie każdej Mszy św. błogosławimy gałązki palmowe.

█ Okazja do Spowiedzi św. w Bazylice jest codziennie od poniedziałku do soboty przed Mszą św. o godzinie 6.30 i 8.00, a także od godziny 16.00 do 17.00. Plan Spowiedzi św. na czas Wielkiego Tygodnia umieszczony jest w gablotce, „Pani Uśmiechniętej” i na stronie internetowej.

█ W związku z trudną sytuacją epidemiologiczną w kraju, przed Świętami nie będzie tradycyjnych odwiedziny chorych, wzywamy kapłana tylko na wypadek zagrożenia życia. Chorzy i seniorzy mogą skorzystać z posługi nadzwyczajnych szafarzy, którzy w niedzielę i święta przynoszą Komunię św. do domów, jednak tylko po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

█ Chcąc podzielić się z innymi możemy złożyć produkty spożywcze i artykuły chemiczne do kosza przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia. Dary te przekażemy osobom potrzebującym, a także dzieciom z placówki opiekuńczo-wychowawczej w Pogrzebieniu. Bóg zapłać.

█ Młodzież oazowa wraz z ministrantami zapraszają dzisiaj po Mszach św. na kiermasz ciast „Józefowe Ciacho”.

█ U s. Agaty lub w zakrystii można złożyć datki na kwiaty i dekoracje związane
 z Ciemnicą i Bożym Grobem.

█ W zakrystii i kiosku parafialnym jest do nabycia nasza gazetka „Pani Uśmiechnięta”, „Gość Niedzielny”, oraz paschaliki wielkanocne CARITAS, z których zebrane ofiary przekazane są jako pomoc charytatywna.

█ W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną, w czasie nabożeństw w naszym kościele może uczestniczyć tylko określona liczba wiernych. Pierwszeństwo mają osoby, które zamówiły intencję.  Przypominamy, że wszyscy obecni w kościele mają obowiązek pełnego zasłaniania nosa i ust maseczką. Przypominamy o obowiązku dezynfekcji rąk. Stanowczo prosimy, aby przyjmować Komunię świętą wyłącznie na rękę.

█ Dziś kolekta na potrzeby archidiecezji z przeznaczeniem na wsparcie Domu Księży Emerytów i Sądu Metropolitalnego. Za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii, a szczególnie na zapłacenie za energię i gaz. Bóg zapłać!


Polityka Prywatności jest dostępna tutaj.
Copyright © Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.