IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – LAETARE – 14 marca 2021 r.

Napisane przez:

█ Dziś 4. Niedziela Wielkiego Postu, zwana Niedzielą Radości. Dzisiaj ostatnia niedziela naszych Parafialnych Wielkopostnych Rekolekcji„Powróćmy na Mszę św.”  Niech zasiane Boże Słowo uczyni nasze przeżywanie Eucharystii jeszcze bardziej świadome, bardziej umotywowane  i pobożne. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

█ W Wielkim Poście zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych, w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.

█ W piątek przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca. Po każdej Mszy św. odmówimy akt ofiarowania naszej parafii, naszych rodzin i samych siebie św. Józefowi. O godzinie 18.00 odprawimy Mszę św. w intencji wszystkich mężów i ojców naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.

█ 19 marca 2021 roku Kościół obchodzi piątą rocznicę ogłoszenia adhortacji apostolskiej Amoris laetitia o pięknie i radości miłości rodzinnej. Tego dnia papież Franciszek inauguruje Rok Rodziny Amoris laetitia, który zakończy się 26 czerwca 2022 roku przy okazji Dziesiątego Światowego Spotkania Rodzin w Rzymie z Ojcem Świętym. Rok ten jest inicjatywą papieża Franciszka, skierowaną do wszystkich rodzin na całym świecie poprzez różne propozycje o charakterze duchowym, duszpasterskim i kulturalnym do podejmowania w parafiach, diecezjach, na uniwersytetach, w ruchach kościelnych i w stowarzyszeniach rodzin. Celem jest ofiarowanie Kościołowi możliwości pogłębionej refleksji, by konkretnie żyć bogactwem adhortacji apostolskiej Amoris laetitia.

█ Okazja do Spowiedzi św. w Bazylice jest codziennie od poniedziałku do soboty przed Mszą św. o godzinie 6.30 i 8.00, a także od godziny 16.00 do 17.00. Nie odkładajmy Spowiedzi na ostatnie dni przed Świętami.

█ Zapraszamy do udziału w rekolekcje on-line, na stronie Facebooku Wspólnoty Matki Miłosiernego i naszej parafii:

– dla dzieci „Wyprawa po Skarb”, od poniedziałku do piątku

– dla dorosłych i młodzieży „Jaki Ojciec taki Syn”, w soboty Wielkiego Postu o godzinie 19:00.

Również Redakcja Audycji Katolickich TVP zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na Rekolekcje Wielkopostne do TVP3. Szczegółowy program zamieszczamy na naszej stronie internetowej i w gablotce.

█ Przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia znajduje się kosz, do którego można złożyć produkty spożywcze i artykuły chemiczne. Dary te przekażemy osobom potrzebującym z naszej parafii, a także dzieciom z placówki opiekuńczo-wychowawczej prowadzonej przez Siostry Salezjanki w Pogrzebieniu. Niech to będzie dar naszego serca. Bóg zapłać.

CARITAS naszej Archidiecezji zwraca się z prośbą o możliwość wsparcia 1 % na cele CARITAS. Spoty reklamujące te akcję można zobaczyć:

– w wersji polskiej https://youtu.be/OD6PPtadM7w

– w wersji śląskiej https://youtu.be/OS3ZeUG2jaM

https://katowice.caritas.pl/1-procent.php.

Można też zobaczyć 17 min. film „Szokujące liczby Kościoła” pana Tomasza Samołyka na rzecz kampanii 1% dla naszej Caritas. Tytuł szokuje, ale treść ukazuje w bardzo sympatyczny sposób niektóre obszary działalności Caritas, wraz z magazynem żywności pod kościołem Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Katowicach https://youtu.be/oB51dbmCo7U.

W zakrystii są do nabycia paschaliki – świece Caritas na stół wielkanocny w cenie 6 zł, jako pomoc charytatywna, a wychodząc z kościoła zabierzmy ze sobą ulotki na temat wsparcia 1% i poczęstujmy się dobrym cukierkiem.

█ Na dzisiejszą niedzielę 14 marca Redakcja „Gościa Niedzielnego” przygotowała dwa pisma: 10. numer tygodnika z okolicznościową pamiątką Roku św. Józefa, oraz nowe wydawnictwo, zatytułowane „Gość Extra”. Jest to wydanie okolicznościowe, bogato ilustrowane, w całości poświęcone św. Józefowi. Zachęcamy wszystkich parafian do nabycia obydwu numerów „Gościa Niedzielnego”, jak i „Gościa Extra”.

█ Dziś comiesięczna kolekta inwestycyjna, a za tydzień na potrzeby archidiecezji z przeznaczeniem na wsparcie Domu Księży Emerytów i Sądu Metropolitalnego.  Bóg zapłać!


Polityka Prywatności jest dostępna tutaj.
Copyright © Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.