II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 28 lutego 2021 r.

Napisane przez:

█ Dziś 2. Niedziela Wielkiego Postu. Od dzisiaj i przez kolejne dwie niedziele, będziemy przeżywać Wielkopostne Parafialne Rekolekcje Niedzielne. Przez taką formę rekolekcji chcemy dotrzeć do jak największego grona parafian. W te trzy niedziele zostaną wygłoszone nauki rekolekcyjne. Hasło tych rekolekcji brzmi: „Powróćmy na Mszę św.” Zapraszamy do przeżywania tego czasu we wspólnocie zgromadzonych w Bazylice, ale także dzięki łączom internetowym.

Na godzinę 15.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

█ W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota nowego miesiąca. W czwartek od godziny 16.00 okazja do Spowiedzi św. dla dzieci. a o godzinie 16.30 odprawimy Mszę św. szkolna.

█ W Wielkim Poście zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych, w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.

█ W każdy wtorek po Mszy św. o godzinie 8.00 odprawiamy nabożeństwo do św. Józefa przy ołtarzu bocznym dedykowanym temu Świętemu Patronowi. Z racji tego Roku Jubileuszowego Ojciec św. udzielił daru specjalnych Odpustów, a nasza Bazylika została ustanowiona Kościołem Jubileuszowym. Więcej na ten temat na stronie internetowej parafii i w gablotce.

█ Rekolekcje on-line! Zapraszamy do wzięcia udziału w „Wyprawie po Skarb” w rekolekcjach dla dzieci! Kolejne kroki na drodze rekolekcyjnej przygody ukazują się od poniedziałku do piątku na stronie Facebooku Wspólnoty Matki Miłosiernego i naszej parafii. W soboty Wielkiego Postu o 19:00 zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniach rekolekcyjnych „Jaki Ojciec taki Syn”, także na stronie Facebook naszej parafii i Wspólnoty Matki Miłosiernego. Również Redakcja Audycji Katolickich TVP zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na Rekolekcje Wielkopostne do TVP3. Szczegółowy program zamieszczamy na naszej stronie internetowej, w gablotce i w „Pani Uśmiechniętej”.

█ Przypominamy, że okazja do Spowiedzi św. w Bazylice jest codziennie od poniedziałku do soboty przed Mszą św. o godzinie 6.30 i 8.00, a także od godziny 16.00 do 17.00. Nie odkładajmy Spowiedzi na ostatnie dni przed Świętami.

Kancelaria Parafialna jest czynna w czwartek w godzinach od 16.00 do 18.00 i w piątek od 9.00 do 11.00.

█ Z racji Wielkiego Postu, a także trudnego czasu związanego z pandemią, chcemy podzielić się dobrem z potrzebującymi. Dlatego przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia znajduje się kosz, do którego można złożyć produkty spożywcze i artykuły chemiczne. Dary te przekażemy osobom potrzebującym z naszej parafii, a także dzieciom z placówki opiekuńczo-wychowawczej prowadzonej przez Siostry Salezjanki w Pogrzebieniu. Bóg zapłać.

█ Przypominamy o przestrzeganiu przepisów sanitarnych.

█ Dziś kolekta na bieżące potrzeby parafii,  a przed kościołem Panie z Parafialnego Zespołu CARITAS i Legionu Maryi przeprowadzą zbiórkę na Fundusz Misyjny AD GENTES. Bóg zapłać!


Polityka Prywatności jest dostępna tutaj.
Copyright © Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.