ŚWIĘTO ŚW. RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA – 27 grudnia 2020 r.

Napisane przez:

█ Dziś Święto Św. Rodziny. O godzinie 10.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji rodzin naszej parafii. Na 15.15 zapraszamy na Nieszpory kolędowe.

█ Trwa Świąteczny czas. Duszpasterze jeszcze raz składają serdeczne życzenia wszystkim parafianom i gościom. Niech Boża Dziecina błogosławi  i obficie obdarowuje potrzebnymi łaskami. Dziękujemy wszystkim za przesłane życzenia i wyrazy pamięci. Bóg zapłać.

█ W poniedziałek 28 grudnia przypada Święto św. Młodzianków. O godzinie 9.00 odprawimy Mszę św. w intencji wszystkich dzieci parafii. W związku z pandemią zachęcamy do udziału w transmisji internetowej. Nie będzie też błogosławieństwa indywidualnego dzieci.

█ W czwartek 31 grudnia o godzinie 16.00 Uroczystą Mszą św. w intencji Parafian, zakończymy stary rok, rok 2020. Po Mszy św. nabożeństwo dziękczynne i przebłagalne.

█ W piątek 1 stycznia, NOWY  ROK, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Dzień Modlitw o Pokój. Msze św. według porządku niedzielnego, dodatkowa Msza św. o godzinie 15.30 / zamiast nieszporów /. W tym dniu odmawiając publicznie hymn do Ducha św. w celu uproszenia łaski światła i pomocy Bożej w nowym roku, możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach.

█ W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca.

█ Na czas poświąteczny i Nowego Roku zawieszony jest popołudniowy dyżur konfesjonału.

█ Odwiedziny chorych ograniczamy tylko do wezwań koniecznych, w zagrożeniu śmierci.

Kancelaria Parafialna wznowi swoją pracę dopiero po Nowym Roku. Wszystkie ważne sprawy można załatwić także telefonicznie kontaktując się bezpośrednio z księżmi.

█ Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do świątecznego udekorowania naszej Bazyliki. Panom, którzy budowali tegoroczną stajenkę, Panom kościelnym i Paniom dbającym o czystość kościoła. Siostrze Agacie za wystrój i kierowanie pracami.

█ Przypominamy, że zgodnie z zarządzeniem Ks. Abp Wiktora Skworca, nie ma tradycyjnej kolędy. Terminy celebracji Eucharystii w okresie Bożego Narodzenia, w intencji poszczególnych ulic, dzielnic naszej parafii zamieszczone są w naszych publikatorach / są drobne zmiany /. Prosimy się z tym zapoznać. W związku ze stanem pandemii i ograniczoną ilością wiernych w kościele prosimy, aby we mszy św. uczestniczyli tylko przedstawiciele rodzin, zaś pozostałych zapraszamy do uczestnictwa przez internet. W czasie Mszy św. zostanie udzielone specjalne błogosławieństwo naszych domostw. W Uroczystość Trzech Króli poświęcimy kredę i wodę, którą będzie można zabrać do naszych domów wraz z pamiątkowym kolędowym obrazkiem. Na drzwiach piszemy C+M+B 2021 i kropimy wodą święconą całe mieszkanie. Ofiary, które co roku parafianie składali z racji kolędy na rzecz remontów i inwestycji parafii, można składać bezpośrednio na konto parafii, do skarbony w tyle kościoła lub Kancelarii Parafialnej, z dopiskiem KOLĘDA 2021. Bóg zapłać!

█ Premierowy koncert kolędowy Betlejem w Polsce 2020/2021 pt „Pomoc z nieba” odbędzie się online w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia tj. 25 br. o godz. 19. Koncert będzie dostępny na stronie https://fabrykakoncertow.com.pl/event/index/d51bcefb88436fa951675aa45a3b382b17dda720

Zachęcamy również do pobrania darmowej płyty: „Kolędowanie na Tysiące Głosów Live” ze strony: https://ambasadormilosierdzia.pl/?utm_source=mediapartners&utm_medium=katowice-kuria

█ Przypominamy o przestrzeganiu przepisów sanitarnych.

█ Za tydzień kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii, a zwłaszcza na zapłacenie za media /prąd i gaz /. Bóg zapłać!


Polityka Prywatności jest dostępna tutaj.
Copyright © Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.