IV NIEDZIELA ADWENTU – 20 grudnia 2020 r.

Napisane przez:

█ Dziś 4. Niedziela Adwentu.  Na 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielne.

█ Jeszcze do środy o godzinie 18.00 sprawujemy Msze św. roratnie. Zachęcamy do uczestnictwa w roratach poprzez transmisję internetową z naszej Bazyliki.

█ W czwartek przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Tradycyjnie zachowujemy wstrzemięźliwość  od pokarmów mięsnych. O godzinie 8.00 odprawimy Mszę św. za zmarłych, którzy odeszli do  wieczności od ostatniej Wigilii i za zmarłych kapłanów. W Wigilię Spowiedź św. tylko do godziny 12.00.

O godzinie 24.00 odprawimy Uroczystą PASTERKĘ. Przypominamy o ograniczonej liczbie wiernych. Zapraszamy do udziału w transmisji internetowej. Kolekta na Pasterce będzie zebrana na Fundusz Ochrony Życia.

W piątek 25 grudnia, przeżywać będziemy UROCZYSTOŚĆ  BOŻEGO  NARODZENIA. Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym. Ponieważ liczba uczestniczących w liturgii jest ograniczona, dlatego chcemy umożliwić udział we Mszach św. świątecznych jak największej liczbie parafian poprzez wprowadzenie w obydwa Święta, zamiast nieszporów, dodatkowej Mszę św. o godzinie 15.30.

W sobotę 26 rudnia przypada II Dzień Świąt Bożego Narodzenia, Święto św. Szczepana.

Kolekta w I Święto zostanie zebrana jako świąteczna kolekta na rzecz parafii, a w II Święto będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

█ Za tydzień w niedzielę przypada Święto Św. Rodziny. O godzinie 10.30 odprawimy Mszę św. w intencji rodzin naszej parafii z prośbą o Boże błogosławieństwo. O godzinie 15.15 Uroczyste Nieszpory Kolędowe. Kolekta na bieżące potrzeby naszej parafii.

Odwiedziny chorych ograniczamy tylko do wezwań koniecznych, w zagrożeniu śmierci.

█ Zachęcamy wszystkich do wcześniejszego skorzystania z Sakramentu Pokuty, by nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni przed Świętami Bożego Narodzenia. Plan spowiedzi na czas przedświąteczny umieszczony jest również w naszych publikatorach. Na czas Świąt i Nowego Roku zawieszony jest popołudniowy dyżur konfesjonału.

Kancelaria Parafialna przed Świętami będzie czynna tylko w środę 23 grudnia od 16.00 do 18.00, a potem dopiero po nowym roku. Prosimy więc, aby jeszcze jak najszybciej załatwić sprawy związane z intencjami Mszy św. Wszystkie ważne sprawy można załatwić także telefonicznie kontaktując się bezpośrednio z księżmi.

█ Dziękujemy wszystkim darczyńcom i ofiarodawcom, którzy podzielili się dobrem z potrzebującymi. Złożone dary przekazaliśmy w czasie przedświątecznym siostrom Salezjankom w Pogrzebieniu, osobom z naszej parafii, oraz naszym siostrom Boromeuszkom, które codziennie przygotowują posiłki i paczki dla potrzebujących. Bóg zapłać za każdy dar i otwarte serce. Dziękujemy Paniom z Parafialnego Koła CARITAS za trud i poświęcenie.

█ Przypominamy, że  zgodnie z zarządzeniem Ks. Abp Wiktora Skworca odwiedziny duszpasterskie ograniczamy wyłącznie do błogosławieństwa nowych domów i nowych mieszkań na zaproszenie gospodarzy. Terminy celebracji Eucharystii w okresie Bożego Narodzenia, w intencji poszczególnych ulic, dzielnic naszej parafii zamieszczamy na stronie internetowej, w gazetce i gablotce. Szczegóły co do celebracji tych spotkań będą jeszcze podane.

█ Przypominamy o przestrzeganiu przepisów sanitarnych. Wszyscy obecni w kościele, oprócz sprawującego liturgię, mają obowiązek pełnego zasłaniania nosa i ust maseczką. Przypominamy o obowiązku dezynfekcji rąk. Stanowczo prosimy, aby przyjmować Komunię  świętą wyłącznie na rękę. Pierwszeństwo udziału w liturgii mają osoby, które zamówiły intencję mszalną.

█ W kiosku parafialnym można nabyć nowy numer „Pani Uśmiechniętej”, „Gościa Niedzielnego”, jak również opłatki na stół wigilijny i świece CARITAS na stół wigilijny jako pomoc charytatywna dzieciom.

█ Dziś kolekta na świąteczny wystrój naszej Bazyliki. Bóg zapłać! Ofiary na potrzeby parafii można także składać do skarbony w tyle kościoła lub bezpośrednio na konto parafii, którego numer znajduje się na stronie internetowej. Bóg zapłać!


Polityka Prywatności jest dostępna tutaj.
Copyright © Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.