XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 15 listopada 2020 r.

Napisane przez:

█ Dziś 33. Niedziela Zwykła, Światowy Dzień Ubogich, a w naszej archidiecezji przypada Dzień Muzyki Liturgicznej. Na 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielne.

█ Przypominamy, że odpust zupełny  za zmarłych można zyskać przez cały miesiąc listopad. Pełne brzmienie Dekretu Penitencjarni  Apostolskiej odnośnie do odpustów umieszczony jest na naszej stronie internetowej.

█ Zachęcamy i zapraszamy do odmawiania różańca w naszych domach codziennie o godzinie 20.30, w godzinie modlitewnej jedności, w intencjach tak bardzo ważnych dla Kościoła, ojczyzny, naszej parafii, naszych rodzin, o ustanie pandemii i o pokój społeczny.

█ W związku ze stanem pandemii odwiedziny chorych ograniczamy tylko do wezwań koniecznych, w zagrożeniu śmierci.

Kancelaria Parafialna jest czynna tylko dwa razy w tygodniu: w czwartek od 16.00 do 18.00 i w piątek od 9.00 do 11.00. Wszystkie ważne sprawy można załatwić także telefonicznie, kontaktując się z księżmi pod numerami telefonów umieszczonymi na stronie internetowej parafii.

█ W sobotę 21 listopada przypada wspomnienie św. Tarsycjusza, patrona ministrantów. Modlitwie polecamy całą służbę liturgiczną naszej parafii.

█ Za tydzień przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa , Króla Wszechświata. To ostatnia niedziela roku liturgicznego.

█ Za dwa tygodnie rozpoczniemy czas Adwentu, a wraz z nim, Roraty. Zwracamy się do rodziców i opiekunów naszych dzieci. Aby otrzymać zestawy materiałów na tegoroczne Roraty prosimy o wcześniejsze zapisy w formularzu umieszczonym na stronie Facebook lub na stronie WWW naszej parafii. Zapisy trwają do przyszłej niedzieli 22.11.2020 roku. Wtedy też pojawi się informacja o sposobie odbioru materiałów. Sposób organizacji tegorocznych rorat został wymuszona sytuacją pandemii.

█ W związku z sytuacją epidemiczną, w czasie nabożeństw w naszym kościele mogą przebywać 62 osoby. Zajmujemy tylko oznaczone miejsca.  Pierwszeństwo mają osoby, które zamówiły intencję. Przypominamy, że wszyscy obecni w kościele, oprócz sprawującego liturgię, mają obowiązek pełnego zasłaniania nosa i ust maseczką. Przypominamy o obowiązku dezynfekcji rąk. Stanowczo prosimy, aby przyjmować Komunię  świętą wyłącznie na rękę. Stosujmy się do tych zarządzeń dla naszego wspólnego dobra.

█ Dziś comiesięczna kolekta inwestycyjna, a przed kościołem Panie z Parafialnego Zespołu CARITAS i Legionu Maryi  przeprowadzają zbiórkę na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Za tydzień kolekta na potrzeby archidiecezji, a zwłaszcza na funkcjonowanie archiwum i muzeum archidiecezjalnego. Ofiary na potrzeby parafii można także składać do skarbony w tyle kościoła lub bezpośrednio na konto parafii, którego numer znajduje się na stronie internetowej. Bóg zapłać!


Polityka Prywatności jest dostępna tutaj.
Copyright © Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.