UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH – 1 listopada 2020 r.

Napisane przez:

█ Dziś Uroczystość Wszystkich Świętych. Na 15.15 zapraszamy na Nabożeństwo za zmarłych i różaniec za zmarłych zalecanych. Ze względu na stan epidemiczny nie będzie procesji na cmentarz. Zgodnie z zarządzeniem cmentarz w dniach od 31.10 do 2.11. jest zamknięty.

█ Dzień 2 listopada to Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, Dzień Zaduszny. Również nie ma wspólnych modlitw na Starym Cmentarzu. Msze św. są sprawowane w tym dniu o godzinie 6.30, 8.00, 18.00. W poniedziałek 2 listopada Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.

█ Z racji przypadających dni szczególnej modlitwy za zmarłych, można zyskać odpust zupełny  za dusze w czyśćcu cierpiące: nie tylko od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny, przez nabożne nawiedzenie kościoła i spełnienie zwykłych warunków odpustu, ale także przez cały miesiąc listopad, odwiedzając pobożnie cmentarz i modląc się  za zmarłych. Pełne brzmienie Dekretu Penitencjarni Apostolskiej odnośnie do odpustów umieszczony jest na naszej stronie internetowej.

Różaniec za zmarłych zalecanych odmawiamy codziennie od 1- 8 listopada o godzinie 17.30. Zalecki za zmarłych można składać do skarbony wystawionej przed zakrystią.  

█ W środę 4 listopada swoje 30. urodziny obchodzi nasz ksiądz wikary Adrian Przewoźniak. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona w tym dniu o godzinie 18.00. Polecamy go modlitwie parafian. W tym dniu przypada wspomnienie św. Karola Boromeusza. Jest to patronalne święto naszych sióstr. Msza św. w intencji tutejszej wspólnoty Sióstr Boromeuszek zostanie odprawiona o godzinie 6.30.

█ W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, piątek i sobotę nowego miesiąca.  Zapraszamy do Sakramentów św. W I czwartek od 15.30 spowiedź dla dzieci szkolnych. O godzinie 16.30 Msza św. szkolna. Mając na względzie zdrowie i bezpieczeństwo młodych, wszystkie spotkania formacyjne włącznie z mszami w pierwsze piątki miesiąca dla kandydatów do Bierzmowania zostają zawieszone do odwołania.

█ W związku ze stanem pandemii odwiedziny chorych ograniczamy tylko do wezwań koniecznych, w zagrożeniu śmierci.

█ Zakończył się miesiąc październik, miesiąc Różańca św. Duszpasterze dziękują wszystkim za przygotowanie i prowadzenie nabożeństw różańcowych. Jednocześnie zachęcamy do odmawiania różańca w naszych domach codziennie o godzinie 20.30, w godzinie modlitewnej jedności, w intencjach tak bardzo ważnych dla Kościoła, ojczyzny, naszej parafii i naszych rodzin, o ustanie pandemii i o pokój społeczny.

█ W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

█ W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną w czasie nabożeństw w kościele może przebywać 1 osoba na 7 mkw. Jednocześnie przypominamy, że wszyscy obecni w kościele, oprócz sprawującego liturgię, mają obowiązek pełnego zasłaniania nosa i ust maseczką. Przypominamy o obowiązku dezynfekcji rąk. Stanowczo zalecamy, aby przyjmować Komunię świętą wyłącznie na rękę. Stosujmy się do zarządzeń państwowych i kościelnych. Pamiętajmy w naszych modlitwach o chorych i służbach medycznych zmagających się ze skutkami pandemii.

█ Dziś kolekta na zapłacenie rachunków za energię elektryczną i gaz. Za tydzień kolekta na renowację katowickiej katedry. Bóg zapłać!


Polityka Prywatności jest dostępna tutaj.
Copyright © Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.